Deň zdravej výživy

Už po tretí raz mala naša škola možnosť prezentovať racionálnu stravu na podujatí, ktoré sa konalo dňa 17. 10. 2011 v priestoroch Hotelovej školy v Spišskej Novej Vsi.

Akcie sa zúčastnili predstavitelia mesta, Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v SNV, samotné vedúce školských jedální z 5 stredných škôl v meste, ale aj zástupcovia z radov učiteľov a žiakov. Na prezentácii hotových jedál lahodiacich každému oku sa mali účastníci možnosť presvedčiť o delikátnosti jedál na verejnej ochutnávke. Ponúkali sa teplé jedlá, výrobky studenej kuchyne i chutné dezerty. Súčasťou podujatia bola aj prednáška o vhodnej kombinácii jedál, ktorá prispela k osvete v tejto oblasti. Kiežby sa dali tieto maškrty pripravovať častejšie aj v podmienkach školského stravovania ! V tomto prípade sa to však len tak ľahko nedá realizovať, brzdou sú normy, ktoré sa pri príprave jedál musia dodržiavať. A o vybavenosť našej školskej kuchyne by sa tiež už konečne mohol niekto kompetentný začať zaujímať. Na Javorke nám ale chutí a to je podstatné. Na tejto akcii sme sa nemuseli hanbiť za naše maškrty. Touto cestou patrí srdečná vďaka pani vedúcej školskej jedálne ako aj našim pani kuchárkam, ktoré túto prezentáciu zdravých potravín pripravili. Fotogaléria.

Za školskú stravovaciu komisiu príspevok pripravila Mgr. Martina Bellušová

Dátum pridania27.10.2011 10:30