Rasťo a lietadielko

Pekne Vás všetkých pozdravujem, milí Javoráci! Som drobné biele lietadielko a bývam na letisku v Spišskej Novej Vsi. Mojím majiteľom je Ing. Marián Čech, ktorý učinil nádherné ľudské rozhodnutie, že v piatok (19. septembra 2014) preletím s Vaším spolužiakom Rasťom Polkablom zo Septimy B ponad miniregión Spiša.

Najprv sme sa s fešákom Rasťom zoznámili, môj pilot mu vysvetlil, ako sa dostane do kokpitu na vedľajšie sedadlo. A už sme sa vrčivo hnali po zelenej pažiti, vzniesli sme sa do vzdušného priestoru, obdivovali sme zhora Levoču s Mariánskou horou a Spišský Štvrtok. Pilot bol láskavý človek a dovolil Rasťovi riadiť môj let, avšak iba chvíľočku, aby sme mohli po dvadsiatich minútach pozitívneho adrenalínového vzrušenia bezpečne pristáť.

Veľmi pekne ďakujem pánovi Čechovi za nezištné rozhodnutie podporiť Rasťa, ktorý v minulom školskom roku zvládol obrovskú životnú skúšku. Verím, že let so mnou sa stane jednou z kladných motivácií v jeho ďalšom napredovaní a osobnom rozkvete, drž sa, Rasťo!!!

A ešte maličkú poznámočku v závere odo mňa: pán Marián s manželkou majú dve dcéry, taktiež úspešné absolventky našej školy a momentálne vysokoškoláčky, staršia tento rok ukončí štúdium medicíny a mladšia študuje v Žiline, a hoci má iba 21 rokov, už niekoľko rokov úspešne pilotuje môj stroj a aj iné lietadlá.

Krásny príbeh zo života o tom, ako Javorka spája ľudí a ukladá do našich životov vnútorné bohatstvo, že? Javorka connecting people!

Autor článku: Gabika Zahurancová :-)

Dátum pridania22.09.2014 21:13
AutorJavorka