Javorka pomáha potravinami

Blíži sa čas Vianoc, na ktorý sa už iste mnohí z vás veľmi tešia. Vynikajúce vianočné jedlá, kopa úžasných darčekov pod stromčekom, príjemné relaxovanie pri televízii v kruhu najbližších. A teraz si predstavte, že sú medzi nami aj takí, ktorí nemajú takmer nič. Mnohí majú príliš hlboko do vrecka na to, aby si mohli dovoliť sladký medík na oplátky či chutné salónky na stromček. Takí, ktorí by svojim deťom chceli kúpiť nejakú peknú hračku alebo nejaké pomôcky do školy, no namiesto toho si šetria každý cent len aby mohli svojmu dieťaťu kúpiť aspoň teplé zimné oblečenie či topánky. Sú tu aj takí, ktorí už nemajú nikoho. Nemá sa s nimi kto podeliť o vianočnú rodinnú atmosféru, ani im dať nejakú drobnosť ako darček.

Preto sme sa rozhodli zorganizovať potravinovú a finančnú zbierku v spolupráci s Mládežou SČK (Slovenský červený kríž). Nadväzujeme tým, na nedávnu akciu SČK pod názvom „Pomáhame potravinami“, ktorá sa konala 16.októbra 2014 a zúčastnili sa jej aj naše študentky ako dobrovoľníčky: Katka Mydlárová, Simonka Stanislavová, Monika Kleinová a Natálka Gurčíková. Tie prišli aj s nápadom uskutočniť takúto zbierku na našom gymnáziu. V spolupráci s pani riaditeľkou gymnázia Mgr. Máriou Kaľavskou, s riaditeľkou Územného spolku SČK Janou Kipikášovou a s pomocou pani profesorky Ing. Jarky Jendrichovskej sa nám túto zbierku podarilo zorganizovať.

Zbierka sa bude konať v dňoch od 2. do 5. decembra v priestoroch gymnázia. Dobrovoľníčky Mládeže SČK a zároveň aj žiačky našej školy budú pred (v čase od 7.00 do 7.40) a po (v čase 13.30 do 15.30) vyučovaní na dolnej chodbe pri automate prijímať vaše dobrovoľné príspevky vo forme finančnej, alebo vo forme potravín. V prípade záujmu pomôcť potravinami bude na dolnej chodbe vyvesený zoznam potravín, ktoré sú vhodné.

Ďakujeme za všetky dary a príspevky od vás drahí rodičia, či od vás samotných milí študenti, lebo dnes sa nenájde veľa ľudí, ktorí sú ochotní takto nezištne pomáhať.

Katarína Mydlárová Sp. A

Dátum pridania01.12.2014 15:13