Letná škola ekonómie

Začalo sa to v roku 1996, za siedmimi horami a dolinami Slovenska, kedy sa konala prvá letná škola ekonómie, zatiaľ čo väčšina z nás ešte nebola na svete alebo sme sa snažili vyzliecť mokrú si plienku. Od tých čias má každý rok 20 učiteľov zo stredných škôl a 30 študentov tretích ročníkov jedinečnú príležitosť sa tohto podujatia zúčastniť.

Musí preto obetovať jeden týždeň letných prázdnin, ale to, čo získa ho sprevádza celým životom. Mal som to šťastie a tento rok (4. – 9. augusta ) som strávil na Letnej škole. Celý program prebiehal v príjemnom prostredí Vysokých Tatier, v luxusnom hoteli Slovan s neobmedzeným prístupom do bazéna.

Program bol celých päť dní nabitý a okrem zaujímavých prednášok z prostredia a nových priateľstiev som si odniesol odtiaľ hlavne nezabudnuteľné a veľmi silné zážitky. Počínajúc prvým dňom cez ekonomické hry, leadershipy a diskusiu mladých lídrov. To všetko spolu s krásnym počasím a sviežim tatranským vzduchom prispelo k dobrej nálade a vynikajúcemu kolektívu a našim lídrom (absolventom Letnej školy), ktorí sa o nás celý týždeň vzorovo starali.

Pochopil som, že ekonómia (rovnako ako všetky oblasti ľudského pôsobenia) nie je len uzavretým kruhom pre svetaznalých a neoblomných vlkov, ale našim chlebom každodenným. Tichou vodou, ktorá obmýva naše brehy. Všetkým (so záujmom aj bez záujmu) o ekonómiu odporúčam prihlásiť sa a skúsiť to. Letnú školu je ťažké opísať a zhrnúť pár riadkami a dlhší opis by ju nevedel charakterizovať takú aká je. No jednoduché je užívať si ju a prežiť ju naplno, pretože je len jedna.

Za nekonečný zdroj inšpirácie a nových šancí vďačíme organizácii F.A. Hayeka v spolupráci s americkou ambasádou u nás na Slovensku, portálu EDUjobs a aktuality.sk.

Alexander Valach, 4.A

Dátum pridania07.12.2014 14:24