Ako sme na tom s logikou a algoritmickým myslením?

Ako sme na tom s logikou a algoritmickým myslením?

Súťaž iBobor je obľúbená informatická súťaž, ktorá dôkladne preverí logiku a algoritmické myslenie študentov. Vznikla v Litve a rozšírila sa do ďalších krajín. Súťažiaci tak mohli odpovedať na úlohy, ktoré vznikli napríklad vo Fínsku, Kanade, Rusku, Švajčiarsku, Nemecku, Česku, Taliansku, Švédsku, Rakúsku či dokonca na Taiwane.

Súťaží sa pri počítači, cez internet. Žiaci riešia 15 úloh v časovom limite 40 minút. Elektronické zadanie umožňuje autorom vytvárať aj interaktívne úlohy. Úlohy do súťaže sa vytvárajú už rok dopredu a na ich tvorbe sa podieľajú odborníci z 30 krajín sveta. Tento rok súťažilo 60 654 žiakov z 975 škôl. Súťažilo sa už v piatich kategóriách od 2. ročníka ZŠ až po maturantov gymnázia. U nás na Javorke sa do súťaže zapojilo 98 žiakov v troch kategóriách. Kategória Kadeti (8. – 9. ročník ZŠ a tercia až kvarta osemročného gymnázia) z organizačných dôvodov v tomto šk. roku nesúťažila. :(

Aj tento rok sa nám podarilo vo viacerých kategóriách obsadiť tie najvyššie priečky a naši žiaci dosiahli vynikajúci percentil. A čo je to percentil? V tom sa už žiaci po rôznych testovaniach orientujú lepšie než my dospelí… Ale pre istotu si to uveďme: percentil je číslo od 0 do 100, ktoré vyjadruje úspešnosť súťažiaceho v rámci všetkých ostatných súťažiacich. Presne vyjadruje, koľko percent súťažiacich malo menej alebo rovnako veľa bodov ako daný súťažiaci.

Prinášame najlepšie výsledky v jednotlivých kategóriách spolu s ich percentilmi:

Benjamíni:

Spolu všetkých súťažiacich v SR: 21 466

Juniori:

Spolu všetkých súťažiacich v SR: 7073

Seniori:

Spolu všetkých súťažiacich v SR: 4545

Zvlášť oceňujeme výkon Tomáša Gardošíka, ktorý sa v najťažšej kategórii popasoval s najkompliko­vanejšími úlohami s ľahkosťou a s percentilom 100 nechal za sebou takmer všetkých súťažiachich ;) Tomáš, blahoželáme ;)

Všetkým úspešným súťažiacim gratulujeme a ďakujeme za účasť .Dátum pridania10.12.2014 15:21
AutorMonika
KategóriePK MAT-FYZ-INF, Úspechy
NálepkyŽiadne


Cisco