Vianočné posolstvo dievčat z 3.B

Vianoce sú sviatkom rodiny, útulného domova, voňavého ihličia, radosti a pokoja. Máloktorý národ na svete má také krásne vianočné tradície ako náš. Možno je to preto, že od dávnoveku si cenil mier, ticho, pokoj, ktorých sa mu v histórii nie vždy dostávalo.

Na mnohé zvyky sa už zabúda, ale mali by sme sa k nim vracať, najmä k podstate Vianoc a ich kúzlu, ktoré spočíva nie v preplnených stoloch, ale v duši človeka, v dobrote srdca, v správaní sa k blízkym, k okoliu. Tešiť sa z chvíle prežitej so svojimi blížnymi, obdarovať niekoho a vyčariť mu úsmev na tvári, prežívať radosť, pokoj – to sú pravé hodnoty Vianoc.

Takéhoto tradičného ducha Vianoc priniesli dievčatá z 3.B medzi hendikepované deti v Dome svätého Jozefa v Spišskej Novej Vsi. Pod vianočný stromček im dali množstvo hračiek a šatstva. Mária Dudžáková, Karin Štiffelová, Mirka Frankovičová, Kristína Mrovčáková, Martina Genigová, Katka Bartošová, Viktória Richnavská sa chceli podeliť o radosť z hračiek, ktorú prežívali vo svojom útlom detstve opäť – teraz, keď ich darovali ďalším deťom.

Na Vianoce by sme sa mali správať k svojim blížnym čo najlepšie, snažiť sa im pomáhať, robiť dobré skutky, no predovšetkým si máme vážiť to, čo máme. Lebo čo máme dnes, zajtra mať už nemusíme. Zažnime aj na tohtoročnom stromčeku svetielka pre všetkých ľudí dobrej vôle, čo chcú pokoj na Zemi.

PhDr. Renáta Kudriková, PhD.

Dátum pridania15.12.2014 08:11
AutorJavorka