Zážitky z Rumunska

Zážitky z Rumunska

V polovici decembra sme sa my – študenti z Gymnázia na Javorovej ulici, zúčastnili projektu v Rumunsku, ktorý bol zameraný na sociálne podnikanie. V prvom rade by sme sa chceli poďakovať škole, že nám dala možnosť zúčastniť sa zahraničného projektu.

Počas desiatich dní, ktoré sme strávili v Busteni, sme sa toho veľa naučili, no rovnako sme sa aj veľmi dobre zabavili. Stretli sme sa s mladými ľuďmi ďalších piatich krajín – Poľska, Česka, Turecka, Estónska a Rumunska. Vytvorili sme tak úžasný kolektív.

Začali sme zľahka takzvanými Ice-breaker hrami a rôznymi aktivitami, vďaka ktorým sme si na seba všetci veľmi rýchlo zvykli. Potom sa už začalo reálne vzdelávanie sa v téme „Sociálne podnikanie“. Mali sme semináre, počas ktorých sme sa učili, čo je to S.W.O.T, ako si vytvoriť nejaký program, prípadne firmu, ktorá by bola sociálne zameraná, aký je rozdiel medzi normálnym a sociálnym podnikaním. Taktiež sme mali veľa workshopov, ktorých cieľom bolo vytvoriť vlastný biznis model.

Aby sme sa neunudili z množstva poznatkov, organizátori nám pripravili zaujímavé aktivity či hry. Navštívili sme hrad, o ktorom sa hovorí, že v ňom nejaký čas strávil aj Drakula – hrad Bran, Manastirea caraiman (kláštor) a vodopád, ktorý bol neďaleko mesta Busteni. Spoznávali sme mesto formou aktívnej hry, ktorú nám vymysleli naši lídri. Každý večer dostala jedna z krajín čas reprezentovať svoju krajinu a to jedlom, rôznymi videami a hrami, pri ktorých sme sa všetci nasmiali.

Týmto by sme sa chceli poďakovať aj pani učiteľkám Melánii Ondzikovej a Michaele Olejárovej za možnosť zúčastniť sa zaujímavého projektu, za zážitky a vedomosti, ktoré sme tam nazbierali.

Kristína Ochmírová, Annie Litecká, Monika Hozová a Alex ValachDátum pridania29.12.2014 09:01
AutorJavorka
KategórieOznamy, Úspechy
NálepkyŽiadne


Cisco