KomPrax - "Vidím svet inak"

V rámci národného projektu KomPrax (kompetencie pre prax) sme my – študentky Sexty A – v sobotu 10.12.2011 s pod­porou Európskej únie zrealizovali malý projekt.

Za cieľ sme si vybrali Spojenú školu internátnu pre nevidiacich v Levoči. Po príchode nás deti privítali a boli zvedavé, čo sme pre nich pripravili. Atmosféra sa po zoznámení uvoľnila a my sme mohli maľovať, kresliť a lepiť vianočné pohľadnice. Všetky deti boli šikovné, čo dokazovali aj nádherné výtvory. Napriek tomu, že išlo o deti slabozraké alebo nevidiace, z pohľadníc na nás dýchla úprimná radosť a predvianočná pohoda. Po tejto tvorivej dielni sa atmosféra zvrtla do neplánovej diskotéky a my sme museli vymeniť rádio za väčšie. Samozrejme, že bolo pripravené aj občerstvenie vo forme chipsov, obložených chlebíkov a sladkých perníkov, na ktoré sa hneď vrhli najmä tí najmenší. Keďže súčasťou projektu bolo aj vyhodnotenie pomocou troch slov, museli sme ukončiť diskotéku a pustiť sa do hodnotenia. Radosťou bolo zistenie, že sa im program páčil. Veľmi nás potešili pozitívne hodnotenia, o čom svedčili aj nadšené výrazy v tvárach najmä starších chlapcov. Poďakovali sa nám za občerstvenie, diskotéku, tvorivé dielne, pekné ženy :) a spríjemnenie sobotného dňa. Pre deti sme pripravili aj mikulášske balíčky, z ktorých mali neskutočnú radosť. No obohatené sme sa cítili aj my, hlavne dobrým pocitom, že sme urobili správnu vec na správnom mieste a spoznali takých skvelých ľudí. A tak sme sa mohli s úsmevom na perách a dobrým pocitom v srdci vybrať domov.

Lucia Kaščáková a realizačný tím

(L.a M. Kleinové, S. Starinská, M. Sopkovičová, K. Krajňáková)

Dátum pridania14.12.2011 14:43
Autorštudentská rada