Napíš list, zmeň život - FUNGUJE TO!

Napíš list, zmeň život - FUNGUJE TO!

Možno si spomínate na Maratón písania listov, do ktorého sa študenti Javorky zapojili v decembri minulého roka. Jedná sa aktivitu, ktorú organizuje spoločnosť Amnesty International pri príležitosti Medzinárodného dňa ľudských práv. Cieľom je spoločne napísať a poslať čo najviac listov s výzvami pre vlády …

či predstaviteľov a predstaviteľky jednotlivých krajín a upozorniť tým na porušovanie ľudských práv konkrétnych ľudí či skupín. Že nejde iba o márnu snahu sme sa teraz presvedčili!

Študentská líderka Phyoe Phyoe Aungová je po viac ako roku na slobode! Táto dobrá správa prišla po vyhlásení novej mjanmarskej vlády, že čo najskôr prepustí všetkých väzňov a väzenkyne svedomia. Súd potom zrušil všetky obvinenia voči Phyoe Phyoe Aungovej a desiatkám študentov a študentiek, ktorí sa v marci v roku 2015 zúčastnili protestov.

Už z väzenia Phyoe Phyoe odkázala: „Veľmi pekne ďakujem všetkým za podporu. Listy, ktoré som dostala mi dodali inšpiráciu pre to, čo robíme. Všímam si, že svet sa na nás pozerá a drží nám palce – nie sme osamotení.“ V Maratóne písania listov 2015 žiadali ľudia z celého sveta prepustenie Phyoe viac ako 394,000 listami, smskami, či tweetmi (bližšie informácie na www.amnesty.sk).

Zo Slovenska podporilo prepustenie Phyoe viac ako 460 ľudí.

A študenti Javorky patrili medzi ne!

Som veľmi rada a teším sa, že našim študentom a učiteľom nie sú ľahostajné aktivity, v ktorých aj keď možno ďaleko, ale predsa ukrýva sa skutočný ľudský život so skutočnými ťažko vybojovaným víťazstvami humanizmu.Dátum pridania27.04.2016 14:14
AutorJavorka
KategórieOznamy, PK SJL - DEJ - NOS - GEO, Úspechy
NálepkyŽiadne


Cisco