Muzikál Jana z Arku

Muzikál Jana z Arku

Všeobecne známy osud Jany z Arku ponúkol inšpiráciu už stovkám umeleckých diel – cez výtvarné artefakty až po divadelné, hudobné a filmové verzie. My sme si tento príbeh boli pozrieť v prešovskom Divadle Jonáša Záborského vo forme muzikálu.

A ako túto akciu videl jeden z účastníkov, Adrián Ondov?

Ohromný zážitok. Iba tak sa dá opísať nádherné predstavenie divadla Jonáša Záborského v Prešove. Ale poďme pekne po poradí.

Do Prešova sme išli autobusom spolu s ďalšími 2 skupinami žiakov z iných škôl. Cesta bola plynulá a celkom zábavná, keďže hudba hrala na celý autobus, smiech bolo počuť z každej strany a zábavu bolo cítiť všade. Našťastie sme sa vyhli „nechceným prestávkam“. Asi po hodine cesty sme konečne prišli do cieľa.

Po príchode do Prešova sme mali ešte nejaký čas na zvyš, a tak sme si dali menší rozchod, ktorý sa celkom hodil. Každý sa nadýchal čerstvého vzduchu, niektorí si spravili malý nákup a asi po 40 minútach sme sa znova zišli pred divadlom a išli sme sa usadiť. Bolo to troška chaotické, keďže každý si chcel sadnúť čo najskôr, ale raz dva si každý našiel svoje miesto a za krátku chvíľu sme boli všetci pripravení na predstavenie. Ešte pred predstavením určite nikomu neunikol pohľad na majestátnu budovu divadla, ktorá bola naozaj veľká. Scéna bola dynamická a dokonca aj univerzálna. V pozadí disponovala veľkým otáčacím kruhom, ktorý pomáhal rýchlo meniť scénu. V prednej časti javiska sa nachádzali dve vysúvacie scény, ktoré slúžili na menšie prechody alebo pasáže v príbehu.

Tak a teraz niečo o samotnom predstavení. Išlo o muzikál s názvom Jana z Arku a zúčastnili sa ho aj niektorí naši žiaci, ktorí určite neľutujú, že ho videli. Predstavenie v každom zanechalo estetický zážitok, ktorý bude pretrvávať ešte dlho. Predstavenie bolo plné napätia, emócií a ďalších pocitov od začiatku až do konca, a práve preto sa na predstavení nikto nenudil. Taktiež sme si vypočuli skvelé a ľubozvučné piesne od talentovaných spevákov a hercov, s ktorými sme si po predstavení mali možnosť spraviť fotky. Koniec predstavenia bol naozaj silný a umocnil celkový zážitok.

Po skončení predstavenia a po spomínanom fotení sme si chvíľu počkali na autobus a hneď sme vyrazili do SNV. Prestávku sme si spravili v OC MAX a po nej sme už nezastavovali. Aj cesta naspäť bola plynulá a zábavná. Keď sme dorazili do SNV, každý sa síce vybral svojou cestou, ale v ten deň sme mali aspoň nachvíľu jednu spoločnú cestu. Cestu, na ktorej sme sa všetkými silami snažili pomôcť Jane z Arku dosiahnuť to, čo bola odhodlaná urobiť.Dátum pridania13.05.2016 14:56
AutorMonika
KategórieÚspechy
NálepkyŽiadne


Cisco