Návšteva ÚPSVR

Návšteva ÚPSVR

V piatok 11. 11. 2016 sme sa v rámci Seminára z ekonómie zúčastnili besedy na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny, kde sme získali informácie o základných službách, ktoré úrad práce poskytuje. Diskutovali sme

o rizikách absolventov škôl pri hľadaní práce, boli sme poučení o tom, ako máme postupovať po ukončení školy, ak nás neprijmú na VŠ (dúfajme, že my tento problém nebudeme musieť riešiť ;) ).

Veľmi dôležité boli pre nás informácie o tom, ktoré študijné odbory sú najrizikovejšie, čo sa týka uplatnenia na trhu práce a naopak, ktoré najperspektív­nejšie. Bolo nám vysvetlené, že VŠ si nemáme vyberať len preto, že sa nachádza v blízkosti nášho domova, že je ľahké sa na ňu dostať, alebo že nie je problém danú školu ukončiť. Mali by sme sa skôr pozerať na to, či si po ukončení školy nájdeme prácu v danom obore, či budeme mať možnosť uplatniť sa na trhu práce, či nás daná práca bude baviť… Totižto pri výbere štúdia rozhodujeme o kvalite celého nášho ďalšieho života.

Naša vďaka patrí p. Langovej z Oddelenia poradenstva a vzdelávania, ÚPSVR v Spišskej Novej Vsi, ktorá sa na besedu s nami zodpovedne pripravila a poskytla nám dôležité informácie, o ktoré by sme sa s Vami radi podelili. Možno zaujmú i vás a určite vám niektoré z nich poslúžia :-)

Určite si pozrite: STATISTIKA K SEMINARU Z EKONOMIKY.pptx.pdfDátum pridania20.11.2016 19:10
AutorMonika
KategórieÚspechy
NálepkyŽiadne


Cisco