Intelektuálny a osobnostný rast študentov & KAN

Dňa 13.2.2017 nás na náš podnet navštívil Jaroslav Varchola, ktorý okrem toho, že je učiteľom fyziky, pracuje ako lektor v Kolégiu Antona Neuwirtha. V triedach 3. A,B predstavil základnú myšlienku práce s mládežou v tomto kolégiu

a to viesť mladých k tomu, aby nesedeli so založenými rukami, ale využili každý jeden deň pre rozvoj svojej osobnosti, aby si po 20 – 30 rokoch mohli povedať, že ich život je naplnený zmysluplnou prácou, ktorá im robí radosť a prináša šťastie.

Veríme, že aj táto skúsenosť vedie našich študentov ku kritickému mysleniu, aby sa zaujímali o dianie okolo seba – o to, čo sa deje v škole, v dedine či meste kde žijú, ale aj v politike, aby sa nepripojili k zástupom sťažujúcich sa, ale aby sa pokúsili veci meniť. Možno im v tom pomôžu i programy pre stredoškolákov, ktoré KAN ponúka.

Dátum pridania23.02.2017 13:46
KategórieOznamy, PK výchovy