Flexboxáci v iNOVEu to odpálili...

Flexboxáci v iNOVEu to odpálili...

Vo finále projektu iNOVEum v priestoroch spoločnosti Embraco Slovakia v Spišskej Novej Vsi sa predstavilo osem tímov, z ktorých odborná porota vybrala päť najlepšie spracovaných a najpresvedčivejších projektov. Z nich najvyššiu čiastku na podporu svojich biznis plánov získali dva víťazné projekty, ktorých autori  – študenti spišskonovoveských stredných škôl navrhli a s podporou tohto projektu aj skutočne začnú vyrábať nafukovací člkostan, ktorý nikdy nevytopí a variabilný FlexBox na balenie jedla. Práve o ten druhý z nich sa pričinili naši septimania… ale pekne poporiadku…

Čo je iNOVEum? Kto sú Flexboxáci?

Program iNOVEum podporuje biznis – nápady mladých ľudí zo stredných škôl v Spišskej Novej Vsi. Generálnym partnerom projektu je spoločnosť Embraco a odborným garantom Rozbehni sa! a Eastcubator. Projekt inšpiruje študentov stredných škôl v Spišskej Novej Vsi k rozbehnutiu ich biznis nápadov. Má študentov naučiť ako sa na problémy pozerať podnikateľskou optikou. Cieľom je rozvoj individuálneho, inovatívneho a kritického myslenia u študentov. V neposlednom rade by mal program podporiť šance budúcich podnikateľov na ich uplatnenie v lokálnej ekonomike, a zabrániť tak odchodu šikovných mladých ľudí zo Spiša a zo Slovenska.

Počas októbra až decembra boli pre študentov organizované vzdelávacie semináre, na ktorých sa naučili ako rozpoznávať biznis nápady, ako vytvoriť biznis model, ako zrealizovať zákaznícky prieskum, alebo ako otestovať svoj prototyp.

Úspešné nápady boli zaradené do inkubačného programu. V jeho prvej fáze čakala na účastníkov podpora pri vytváraní prototypov. Pre vytvorenie prototypu bol poskytnutý študentom grant do výšky 250 eur. Grant museli študenti následne vyúčtovať.

Vo februári spustili webové stránky projektov a zrealizovali testovaciu kampaň svojho nápadu. V záverečnej fáze prebiehalo vyhodnotenie testovania prototypu a finálové prezentácie v priestoroch spoločnosti Embraco Slovakia v Spišskej Novej Vsi, kde sa predstavilo osem tímov.

Nadačný fond Embraco vyčlenil 15.000 eur pre víťazné projekty na ďalší vývoj svojich prototypov. Okrem finančnej odmeny získali tímy aj vecné ceny.

No a jedným z 2 top tímov, ako sme spomínali vyššie, ktorí získali od Nadačného fondu Embraco pri Nadácii Pontis po 5000 eur, boli práve naši Flexboxáci v zložení: Andrea Lengvarská, Andrea Makarová, Tatiana Hantáková a Maroš Mariančík. Tí vám teraz svoj biznis – plán predstavia a zhodnotia svoje pôsobenie v rámci programu iNOVEum počas takmer 7 mesiacov:

Celá naša cesta sa začala v novembri, kedy sme sa s malými očakávaniami zúčastnili prvého seminára. Nápad na FlexBox, ktorý dvaja členovia tímu vymysleli už skôr, sme vďaka sérií školení rozvinuli až do dnešnej podoby. Vďaka iNOVEu sme zistili, že mať nápad je síce pekné, no nie je to všetko. Stali sme sa viac flexibilnými, naučili sme sa ako efektívne pracovať v tíme, ako komunikovať a ďalšie, v dnešnej dobe, dôležité veci. Museli sme sa popasovať s tvorbou webovej stránky, reklamy, výrobou prototypu, komunikáciou s rôznymi firmami, čo vôbec nebolo jednoduché. No s každou prekážkou sme sa vysporiadali a naučili sa mnoho nových poznatkov, ktoré by sme len tak bežne nezískali.

Mgr. Ivana ŠťastnáDátum pridania14.05.2017 23:10
AutorMonika
KategórieÚspechy
NálepkyŽiadne


Cisco