Diana na konferencii JA Mladý líder 2017

Spomínate si ešte na naše šikovné študentky Aďku Bellušovú a Dianu Blahutovú, ktoré sa minulý školský rok zapojili v rámci seminára z ekonómie do súťaže Bankomat nápadov? So svojim projektom pomoci Útulku Šťastný psík v Matejovciach nad Hornádom si v národnom kole vybojovali 3. miesto.

Okrem vecnej ceny si dievčatá zároveň „vysúťažili“ možnosť zúčastniť sa v dňoch 19. – 22. 9. 2017 konferencie s názvom JA Mladý líder 2017, ktorá sa konala v Bellušských Slatinách.

Ponúkanú príležitosť využila aj Diana a spolu s ďalšími 30 mladými ľuďmi z celého Slovenska zažila pestré, vtipné, ale miestami aj náročné 4 dni.

Najúspešnejší absolventi vzdelávacích programov JA Slovensko z celého Slovenska objavovali tajomstvá úspešného líderstva počas štyroch inšpiratívnych dní, ktoré pre nich pripravila vzdelávacia nezisková organizácia Junior Achievement Slovensko.

Absolvovali rôzne interaktívne workshopy pod vedením odborných lektorov a koučov globálnej banky Citi. Zdokonaľovali svoje komunikačné a riadiace schopnosti a školili sa aj v krízovom manažmente. Väčšina aktivít bola zameraná na tímovú spoluprácu a sebapoznávanie.

JA Mladý líder je unikátna príležitosť pre študentov, počas štyroch dní, preveriť svoje schopnosti, limity a zručnosti. Mnohí z nich si na začiatku myslia, že sú jedineční, niektorí sa naopak podceňujú. Práve kombinácia rôznych tematických workshopov a lektorov s niekoľkoročnými skúsenosťami im pomôže odhaliť ich skutočné možnosti a pripraviť ich aj pre reálny svet práce,“ takto hodnotí podujatie Peter Kalčevský, programový riaditeľ neziskovej vzdelávacej organizácie JA Slovensko.

A ako hodnotí konferenciu Diana?

Hneď po prvých aktivitách som mala pocit, že som tam s ľuďmi, ktorých už dlho poznám. Pozitívne hodnotím najmä vzdelávanie prostredníctvom hier a mnohých teambuildingových aktivít. Mali sme možnosť stretnúť sa aj s ľuďmi z praxe, konkrétne zo Citi Bank, ktorí si pre nás pripravili zaujímavú prednášku a rôzne aktivity. Celkový prístup ľudí z JA Slovensko bol vysoko profesionálny. Účasť na konferencii každému vrelo odporúčam. Osobnostne i odborne ma to určite obohatilo ;) .

Skvelú pracovnú i priateľskú atmosféru Vám priblíži videjko ;)

Dátum pridania12.10.2017 14:42
KategórieÚspechy