Štvrťstoročnica Javorky

Gymnázium, Javorová 16, Spišská Nová Ves oslavuje štvrťstoročie aktívnej, zmysluplnej a neúnavnej výchovno-vzdelávacej práce, zameranej na prípravu žiakov na ďalšie štúdium. Už dvadsaťpäť rokov formuje mladých ľudí, rešpektujúc pritom potreby jednotlivca, ktorý je schopný uplatňovať v živote etické a humánne hodnoty.

Od založenia školy sa udialo viacero zmien, ktoré boli vždy realizované s túžbou posúvať sa dopredu. Výsledkom je súčasná kvalitná, živá a úspešná škola, hrdá na každého žiaka, ktorého vychovala so zmyslom pre čestnosť, pracovitosť a spravodlivosť.

Nezanedbateľnú pečať do histórie gymnázia, ako aj do sŕdc samotných Javorákov svojou obetavosťou, vytrvalosťou a kvalitnou prácou vryli či už bývalí alebo súčasní spolupracovníci z radov pedagógov, administratívnych pracovníkov, kuchárok, upratovačiek, vedenia školy. Oni všetci boli pre rast Javorky nesmierne dôležití.

Pri tej príležitosti, so srdcom plným vďaky, pozývame všetkých, ktorí sa pričinili o vznik a rozvoj nášho gymnázia, od predstaviteľov školstva KSK, mesta, spolupracovníkov pedagógov, rodičov i študentov školy na slávnostný program, ktorý sa uskutoční v Spišskom divadle v stredu 18. 10. 2017 o 15.00 hod.

Vaša Javorka

Dátum pridania16.10.2017 13:51