Záujem o vedu stúpa!

V piatok 13.10.2017 sa vybraní žiaci našej školy zúčastnili exkurzie na Festivale vedy a techniky (FVAT) AMAVET v Prešove. FVAT je celoštátnou súťažnou prehliadkou vedecko-technických projektov žiakov základných a stredných škôl, ktorí prezentujú svoju bádateľskú činnosť pomocou panelovej (posterovej) prezentácie. Ich projekty hodnotí odborná komisia zložená z vedcov a vysokoškolských pedagógov.

Veríme, že študenti Sarah Ogurčáková (P.A), Viktória Michalková, Matúš Fabián (P.B), Adam Tkáčik, Tamara Marová (S.A), Matej Toporcer (S.B), Filip Pavlík, Jakub Červeň a Zuzana Dudžáková (K.B), ktorí sa exkurzie pod vedením učiteľa fyziky V. Štubňu zúčastnili, niektoré z vedeckých projektov, ako napríklad výskum buniek, biomonitorng vodných tokov v okolí Prešova, vplyv osvetlenia na prírodu alebo detekcia elektrických vedení pre leteckú dopravu oslovili natoľko, že oni sami budú odteraz pozerať na svet svojimi bádateľskými očami a raz obdarujú svet svojim vlastným objavom. ;)

Ďalšie informácie o tomto podujatí je možné nájsť na stránkach www.festivalvedy.sk a www.amavet.sk.

Pozrite si fotogalériu.

Dátum pridania24.10.2017 18:48