Poohliadnutie sa za absolventským plesom

Sedemnásty február 2018 bol dňom, kedy sa v koncertnej sále našej reprezentačnej spišskonovoveskej Reduty uskutočnilo v poradí už tretie dejstvo plesu absolventov Gymnázia na Javorovej ulici. Tento ročník bol navyše špeciálne okorenený významným jubileom, a to oslavou štvrťstoročnice samotnej existencie, vzdelávania a formovania mladých ľudí našej nezabudnuteľnej alma mater.

Pri tejto príležitosti boli do noblesných priestorov pozvaní predstavitelia školstva KSK, mesta a samotní pedagógovia, ktorí sa významnou mierou pričinili nielen o vznik, ale najmä o rozvoj nášho gymnázia. Spolu s nimi sa na tanečnom parkete bavili úspešní absolventi Javorky, ktorí predstavujú neodmysliteľňú súčasť tejto mladej spoločenskej akcie.

Šarmantní páni si obliekli svoje smokingy doplnené o motýliky či kravaty a nechali sa opantať čarom, ohúriť krásou a noblesou okúzľujúcich dám oblečených do čarovných rôznorodých a pestrofarebných rób.

Navzájom sme tak mali možnosť po dlhšom čase opäť stretnúť svojich spolužiakov, kamarátov či profesorov a zaspomínať si pri dobrom a chutnom jedle a pohári vínka na spoločne strávené stredoškolské časy.

O kultúrny program sa postarali naši mladí Javoráci, ktorí nám túto nezabudnuteľnú udalosť spríjemnili svojimi kreatívnymi tanečnými číslami a skvelými speváckymi výkonmi. Čerešničkou na torte a zlatým klincom večera bola aj tombola plná rôznych zaujímavých cien od sponzorov, ktorým chceme touto cestou ešte raz veľmi pekne poďakovať.

Pevne veríme, že táto mladá tradícia sa v budúcich rokoch dočká svojho ďalšieho pokračovania, na ktorom sa zabavíme minimálne tak dobre, ako tomu bolo aj teraz.

Pozrite si fotogalériu.

Jozef Cehula