Javorka » Financial Life Park Viedeň

Financial Life Park Viedeň

Jedná sa o interaktívnu výstavu s rozlohou 1500 m2, ktorá ponúka návštevníkom kombináciu digitálnej a multimediálnej prezentácie finančných znalostí prostredníctvom hry. Áno, tejto výstavy vo Viedni, ktorá je projektom skupiny Erste – materskej skupiny Slovenskej sporiteľne, sme sa zúčastnili koncom februára. Išlo o čisto dámsku jazdu (pozdravujeme Borisa :-P ) – 12 maturantiek + 2 učiteľky.

FLIP kombinuje vzdelávanie a zábavu a podporuje kritické myslenie. Počas 2 hodinovej prehliadky sme si mohli na konkrétnych stanovištiach osvojiť rôzne vedomosti – plánovali sme rozpočet, tvorili sme finančné rozhodnutia, zlepšili sme si zručnosti v hospodárení s peniazmi. Každá z nás dostala pri vstupe tablet – svoju digitálnu peňaženku, ktorá nás sprevádzala jednotlivými stanovišťami. (Mimochodom, technika dokáže zlyhať aj v Rakúsku :-) však? dievčence :-)). Príjemným spestrením bolo stretnutie sa s partiou cca. 12 – ročných žiakov z Bratislavy, ktorí nás pobavili niektorými svojimi názormi, či finančnými rozhodnutiami, ktoré sú poznačené ich životom vo „veľkej“ Bratislave, či ich výchovou…?

Po finančnom „zgramotnení sa“ sme sa okolo brán krásneho Belvederu, popri historickej budove Viedenskej štátnej opery, presunuli do centra Viedne. Naša reportážna fotografka – p. Bellušová – nám spravila pár fotiek v pozadí s majestátnym Dómom sv. Štefana a následne sme sa rozpŕchli po večernej uzimenej Viedni. Prespali sme v Bratislave, kde sme strávili štvrtkové dopoludnie. Zúročili sme našu finančnú gramotnosť v praxi – „shopping“ v nemenovanom nákupnom centre…a podvečer sme sa vrátili domov.

Pozrite si fotogalériu.

Mgr. Ivana Šťastná