Javorka » Debatéri z Javorky

Debatéri z Javorky

16.3 –17.3 sa v Košiciach konal štvrtý turnaj Slovenskej debatnej asociácie, na ktorého účasti nechýbala ani naša Javorka! Prvý deň súťažiaci obhajovali tému „Genetické vylepšovanie ľudí by malo byť zakázané“ a naopak v druhý deň bolo ich úlohou vyjadriť svoj nesúhlas.

Javorácku reprezentáciu tvorili 2 tímy pozostávajúce z tradičných súťažiacich- Simony Hovančíkovej, Filipa Bajtoša, Barbory Soľanovej a taktiež z novej zostavy – Adriány Pacanovskej, Soni Tomčíkovej a Andrey Lengvarskej. Zároveň Vám prinášame postrehy a dojmy Soni Tomčíkovej, ktorá si túto súťaž vyskúšala po prvýkrát.

„Vďaka SDA turnaju sme získali nové skúsenosti v oblasti debaty a argumentácie. Spoznali sme nových ľudí a s „česťou“ sme reprezentovali Javorku. Myslím si, že tento turnaj bol prínosom nielen v rámci vedomostí, ale aj v rámci zručností, ktoré rozhodne využijeme v budúcnosti.“

Lea Hojnošová a Simona Hovančíková (IV. B)

Dátum pridania04.04.2018 17:38
KategórieOznamy, PK NEJ - FRJ - TAJ - RUJ