Noc výskumníkov - boli sme tam!

Noc výskumníkov - boli sme tam!

Dňa 28.9.2018 triedy Sexta A a I.B navštívili festival vedy Noc výskumníkov v Košiciach. Festival sa odohrával v OC Atrium Optima. Po celom centre boli pre nás pripravené rôzne vedecké prezentácie a stánky z univerzít z celého Slovenska.

Vystavených bolo celkovo 89 stánkov, ktoré sa týkali biológie, fyziky, chémie, geografie alebo dejepisu, no mohli ste sa dozvedieť aj o vašom momentálnom zdravotnom stave či si vyrobiť zmrzlinu na počkanie. Mali sme príležitosť dozvedieť sa o živote v bachore, boli sme bližšie informovaný o ekológii a zistili sme, čo všetko sa nachádza v potrave, ktorú každodenne jeme. Pre odvážlivcov bola pripravená aj výstava plazov s možnosťou mať položeného pytóna okolo ramien.

Žiaden výlet ale samozrejme nemôže prebehnúť úplne hladko. Ten náš sme preto zakončili pozabudnutím sa v autobuse, následným vystúpením takmer v Ťahanovciach a jednu cestu autobusom neskôr behom cez celú autobusovú stanicu, aby sme na poslednú sekundu stihli náš vlak späť. Síce sme celú našu cestu prestáli natlačení v chodbičke ako sardinky, no veľa sme sa toho v ten deň naučili a výlet sme si poriadne užili :)

Autor článku: Júlia Novotná zo Sx.ADátum pridania17.10.2018 11:55
AutorJavorka
KategórieOznamy, PK MAT-FYZ-INF
NálepkyŽiadne


Cisco