Nie sú jej ľahostajné ľudské práva

Nie sú jej ľahostajné ľudské práva

Inštitút ľudských práv (Human Rights Institute) dal aj tento školský rok možnosť stredoškolákom vo veku od 16 do 21 rokov zapojiť sa do zaujímavej súťaže „To si píš!“ Projekt je realizovaný s podporou Friedrich-Ebert-Stiftung, zastúpenie v Slovenskej republike. Miške sa v nej podarilo získať skvelé 3. miesto! Ale pekne poporiadku…

Táto súťaž je určená mladým ľuďom, ktorí sa o ľudsko-právnu tematiku živo zaujímajú a motivuje ich písať zaujímavé články o ľudských právach. Cieľom je uviesť mladých ľudí do tejto problematiky a prehĺbiť poznatky a chápanie rôznych aspektov ľudských práv.

Miška Harničárová, študentka III.B triedy, veľká svetobežníčka, ktorá okúsila život v Indii, sa rozhodla, že svoj pozorovateľský talent zúročí a svoje skúsenosti o postavení žien v Indii pretavila do zaujímavého blogu. Jej blog splnil všetky formálne kritériá a podľa názoru odbornej poroty, v zložení Zoltán Mikeš, novinár Aktuality.sk, Alena Krempaská, programová riaditeľka IĽP, Matej Ivančík, historik, Univerzita Komenského, dosiahol požadovanú kvalitu a bol zaradený medzi 10 víťazných finálových blogov, ktoré boli publikované na Blogu Ľudské práva. (blog.ludskepra­va.sk, fb.com/ludske­prava, twitter.com/lud­skeprava).

O konečných víťazoch rozhodli ako čitatelia, tak i šikovnosť a schopnosť autorov propagovať svoj text. Tri víťazné texty boli teda určené na základe čítanosti, obľúbenosti u čitateľov a zdieľania. Miškin blog o postavení žien v Indii zaujal čitateľov natoľko, že získala 3. cenu a ako odmenu si odnesie elektronickú čítačku kníh tzv. e-reader v hodnote 100 eur.

Aj týmto spôsobom a vďaka tejto súťaži sa zásadne zvyšuje dosah študentských textov a zároveň sa zvyšuje vplyv na utváranie povedomia o ľudsko-právnej a mediálnej realite pre budúci život mladých ľudí.

Miška sa rozhodla vysloviť svoj názor, zverejniť ho a zabojovať nielen o svoje víťazstvo. Svojim blogom totiž zabojovala aj o práva žien v Indii. Poukázala na ich postavenie, na nedodržiavanie ich základných práv a vyjadrila im tak svoju podporu.

Miška, blahoželáme!

Mgr. Ivana ŠťastnáDátum pridania20.11.2018 17:17
AutorMonika
KategóriePK SJL - DEJ - NOS - GEO, Úspechy
NálepkyŽiadne


Cisco