Výnimočný projekt – výnimočné školy

Výnimočný projekt – výnimočné školy

Vážený predseda KSK pán Trnka, vážený pán riaditeľ, …na vašich školách sa dejú úžasné veci. …“ Takto znie začiatok listu pána Zachara – riaditeľa Národnej kancelárie DofE Slovensko, ktorý listom chcel upriamiť pozornosť najvyšších predstaviteľov Košického samosprávneho kraja na výnimočný projekt DofE. 8 zo 63 stredných škôl v košickom kraji sa do uvedeného projektu zapojilo. My do tejto osmičky patríme!

V DofE oceňujeme mladých ľudí, ktorí sa neboja veľkých cieľov. K tým cieľom ich vedú pedagogičky a pedagógovia, ktorí idú za hranice povinností, vo svojom voľnom čase mentorujú mladých, pravidelne sa školia a rozvíjajú seba aj študentov.“ pokračuje v liste pán Zachar a uvádza zoznam zapojených škôl v rámci Košického samosprávneho kra­ja:

Okrem výborných učiteliek a učiteľov sú obrovskou pridanou hodnotou riaditeľky a riaditelia škôl a centier, ktorí program podporujú a zastrešujú. Práve oni vedia, že rozvoj charakterových vlastností a vnútornej motivácie je kľúčový pre budúcnosť Slovenska. A aj preto vytvárajú výborné podmienky pre fungovanie tohto overeného programu na ich škole.

Práve tieto školy z Košického vyššieho územného celku ocenil napríklad aj veľvyslanec spojeného kráľovstva na Slovensku Andrew Garth. Program na školách, ktoré mali tento rok absolventov DofE, koordinujú títo výnimoční pedagógovia – za Gymnázium Javorová, Spišská Nová Ves – pani riaditeľka Ingeborg Skalská a DofE koordinátorka Melánia Ondziková.

Študenti sa vďaka účasti v programe DofE dokázateľne zlepšujú v time manažmente, pestujú si sebavedomie, vytrvalosť a cieľavedomosť, pomáhajú druhým, zbierajú zážitky, či učia sa práci v tíme na dobrodružných expedíciách. Vo svete toto ocenenie pomáha pri prihlasovaní sa na vysokú školu a je veľkým plusom pri pracovných pohovoroch.

Ak ešte stále neviete, o čom je projekt DofE, pozrite si toto VIDEO.

Pán Zachar v závere listu adresovaného pánovi Trnkovi ďakuje nasledovne: „Ďakujeme, že podporujete školy, ktoré robia pre svojich študentov viac a pomáhate im tak uspieť.

A nám neostáva iné, iba sa pripojiť a rovnako vyjadriť veľkú vďaku všetkým, ktorí vydávajú úsilie navyše v prospech rozvoja schopností a talentov našich mladých ľudí! THANK YOU !!!Dátum pridania30.11.2018 13:58
AutorJavorka
KategórieOznamy, Študentská rada, Úspechy
NálepkyŽiadne


Cisco