Košický župan Trnka ocenil študentku Javorky

Košický župan Trnka ocenil študentku Javorky

Lenka Volková (IV.B) si 16. novembra 2018 pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva prevzala z rúk predsedu Košického samosprávneho kraja Rastislava Trnku symbolické ocenenie. Lenka bola ocenená za svoje úspechy v súťažiach, ktoré majú rozmanitý charakter, …

napr. v dvoch školských rokoch obsadila 1. miesto na celoslovenskom kole rečníckej súťaže v anglickom jazyku Speaker´s Corner. V školskom roku 2016/2017 získala na krajskom kole Olympiády v anglickom jazyku 2. miesto.

Anglický jazyk vynikajúco využila už 2 krát pri debatách na modelovom zasadnutí OSN ZAMUN. V Bezpečnostnom výbore OSN zastupovala krajinu Južný Sudán a Pakistan a získala čestné uznanie za najaktívnejšiu debatérku.

Vynikajúce vedomosti z oblasti európskej histórie, geografie, života významných osobností EÚ a jej členských krajín ako aj schopnosť tímovej práce dokázala ako členka družstva v súťaži Mladý Európan, ktoré v minulom školskom roku obsadilo 3. miesto v národnom kole.

Lenka Volková bola Veľvyslanectvom USA na Slovensku vybraná ako jediný zástupca Slovenska na mesačný letný program zameraný na diplomaciu, medzinárodné vzťahy, politické hnutia a teórie s dôrazom na debatérstvo, ktorého sa zúčastnila v júli 2017.

Okrem vynikajúcich študijných výsledkov pracuje aj v žiackej školskej rade. Lenke všetci srdečne blahoželáme k oceneniu a ďakujeme za to, že svojimi nadštandardnými aktivitami zviditeľňuje nie len seba, ale i našu Javorku a celú Spišskú Novú Ves.

Prajeme ti, milá Lenka, veľa elánu, nápadov a s nimi spojených úspechov.

PaedDr. Ingeborg SkalskáDátum pridania04.12.2018 13:45
AutorJavorka
KategórieOznamy, Úspechy
NálepkyŽiadne


Cisco