Erasmus+ tentokrát v Srbsku

Erasmus+ tentokrát v Srbsku

V dňoch 12. – 19. októbra 2018 sme my, Maruška Dučáková, Miriam Vašková, Lívia Garčalová, Marianna Kotradyová, Kristián Hosa a ja, pani učiteľka Dominika Bašistová, vycestovali za medzikultúrnym dobrodružstvom do mestečka Velika Plana v Srbsku v rámci projektu Erasmus+ s názvom G.A.M.E. (Games and multicultural Europe).

Skautská organizácia 10.október pohostila 6 vyslancov z 5 krajín. A tak sme spoznávali taje multikultúrnej Európy spolu s Grékmi, Rumunmi, Bulharmi a, samozrejme, Srbmi. Nielenže sme sa naučili väčšej tolerancii voči iným kultúram, čo to znamená mať predsudky a aké nepekné dôsledky môžu negatívne pocity a myšlienky mať, ale hlavne sme sa hrali.

Áno, hrali sme sa hry z našej minulosti. Základnou myšlienkou mládežníckej výmeny bolo práve hranie sa. Každá krajina priniesla so sebou aj ich tradičné hry. My sme priniesli hry ako vajce, skákali škôlku, hrali Keng a Človeče, nehnevaj sa, skákali sme cez gumu a prinútili sme ostatných zahrať si aj sochy. Okrem hier sme zažili veľa zábavy pri vatre, videli sme etno dedinku či maličké kláštoriky a spoznali sme krásy srbského vidieka, a dokonca sme viedli aj workshop o identite. A už vieme, ako si rýchlo a šikovne vyrobiť zdravú verziu banánu v čokoláde :D…ale, samozrejme, aj veľa ďalších vecí, za ktoré sme veľmi vďační. Takže ďakujeme organizátorom a pani Ondrzikovej a pani riaditeľke Skalskej, že nám umožnili zažiť tieto úžasné a nezabudnuteľné dni so skvelými a otvorenými ľuďmi z krajín multikultúrnej Európy. Viac sa dozviete v našom študentskom časopise.

Mgr. Dominika BašistováDátum pridania01.12.2018 13:20
AutorMonika
KategóriePK ANJ, Uchádzačom o bilingválne štúdium
NálepkyŽiadne


Cisco