Prezidentské voľby na Javorke

Prvé kolo simulovaných volieb na post prezidenta SR sa bude na našej škole konať v stredu 13.2. 2019.

Tieto simulované voľby organizuje OZ Pre stredoškolákov a ďalšie informácie o ich aktivitách si môžete nájsť na na linku https://www.studentskevolby.sk/.

Študentské voľby sú apolitický projekt, ktorý nemá a ani nesmie tvoriť študentom názory, ale vedie ich k tomu, aby si vytvárali vlastné názory a otvorili diskusiu o témach spojených s inštitúciou prezidenta.

Študentské voľby sa konajú v Košickom samosprávnom kraji pod záštitou Rastislava Trnku. V súčasnosti je do Študentských volieb zapojených viac ako 100 škôl z celého Slovenska. Želáme si, aby aj naša škola bola súčasťou myšlienky zvýšenia participácie stredoškolákov a zvýšenia občianskej angažovanosti. Trápi nás, že mladí ľudia nevolia a veríme, že práve týmto projektom môžeme podporiť ich účasť v budúcnosti. Chceme rozprúdiť medzi študentmi diskusiu o veciach verejných. Študenti sami si potom vytvoria vlastné politické názory.

Aby ste mali dostatok informácií o dôležitosti inštitúcie prezidenta SR, jeho kompetenciách, právomociach, zorganizujeme pre vás workshopy. Budú prebiehať v pondelok, 11.02.2019 podľa harmonogramu, ktorý bude včas zverejnený.

Volieb sa môžu zúčastniť žiaci, ktorí dovŕšili vek 15 rokov. Ak sa rozhodnete prísť voliť, doneste si aj OP.

Pevne verím, že deň workshopov a aj samotné voľby prebehnú aj vďaka vašej pozitívnej spolupráci zdarne a prinesú vám dostatok informácií pre váš ďalší občiansky život.

Inge Skalská, RŠ

Aktualizované 14. 2: pozrite si fotografie z priebehu: fotogaléria