21. reprezentačný ples Javorky

21. reprezentačný ples Javorky

Po päťmesačných tanečných prípravách sme sa triedy Sexta A a II.B dňa 15. 2. 2019 konečne dočkali nášho plesu. Plní očakávaní sme sa v podvečer tohto dňa stretli v nádherných priestoroch Koncertnej sály Reduty.

21. ročník reprezentačného plesu veľkolepo otvoril Orchester ZUŠ spolu s tanečníkmi LaDanzi. Nasledovalo otvorenie tanečných kôl našou tancmajsterkou Vandou Urbanovou s jej tanečným partnerom a manželom Petrom, v doprovode tanečnej skupiny Black Ladies.

V krásnych róbach a s noblesným úklonom sa predstavili jednotlivé súťažné páry. Na začiatku síce trošku s trasúcimi sa kolenami a obavami, no po prvých tanečných krokoch Waltzu z nás obavy opadli a všetci sme si tancovanie užívali. Po prvom kole nasledovala večera so zákuskom a kávičkou. Svoje tanečné kreácie sme s energiou predviedli aj v druhom kole latinsko-amerických tancov. Prešlo len pár minút a všetci sme už uvoľnení a s úsmevom na perách v zástupe na Letkis skákali von zo siene Reduty. Samozrejme za obrovského potlesku usmiatych a hrdých rodičov, učiteľov a ďalších hostí plesu.

To pravé napätie na nás čakalo, až keď sme boli nastúpení a čakali na rozhodnutie porotcov. Nasledovala totiž korunovácia novej kráľovnej a kráľa plesu 2019. Na treťom mieste sa umiestnili Mária Dučáková (2.B) s partnerom Lukášom Frankovičom. Druhé miesto si vytancovali Veronika Liptáková a Samuel Zima (Sx.A). Kráľovnou a kráľom 21. reprezentačného plesu Gymnázia na Javorovej ulici sa stali Miriam Vašková a Samuel Skurka (2.B). Gratulujeme ;)

Pár slov kráľovnej plesu 2019, Mimky Vaškovej: „Bolo to pre nás veľmi emotívne a výhra nás veľmi potešila. Počas nášho víťazného tanca mi síce celý čas padala korunka, no aj tak sme si to veľmi užili. Celý večer sa niesol v skvelej nálade. Radi by sme si takýto večer zopakovali aj viackrát.“

Potom nastal priestor na voľnú zábavu a všetci môžeme spokojne skonštatovať, že tanečný parket nebol nikdy prázdny. Tancovali žiaci, rodičia, učitelia a aj všetci hostia. Vyčerpaní, no spokojní, sme sieň Reduty opúšťali o tretej nad ránom.

Na koniec sa patrí poďakovať. A tak chcem v mene nás, žiakov, poďakovať naším pani triednym učiteľkám, bez ktorých by tento večer nebol možný. Ďalšie poďakovanie patrí Vande a Petrovi, ktorí nás od novembra pripravovali, aby sme to v daný večer zvládli najlepšie ako sa dalo. Veľké poďakovanie patrí taktiež moderátorom Karin Forgáčovej a Denisovi Dzurňákovi, ktorí nás celým týmto večerom excelentne sprevádzali.

Na tento krásny večer plný tanca, zábavy, krásnych šiat a účesov, budeme určite dlho spomínať ;)

Júlia Novotná, Sx. ADátum pridania11.03.2019 14:33
AutorMonika
KategórieOznamy
NálepkyŽiadne


Cisco