Korupcia – skutok sa deje...

Korupcia – skutok sa deje...

… pod týmto názvom sa v piatok, 5. apríla 2019 uskutočnila na pôde našej školy prednáška, ktorej hlavným aktérom bol JUDr. plk. Peter Kovařík – riaditeľ Kancelárie Bezpečnostnej rady SR a riaditeľ sekcie prevencie korupcie na Úrade vlády SR.

Korupcia je dlhodobý spoločenský problém, ktorý dáva určitej skupine ľudí pocit nadradenosti. Keďže sa za nejaký čas zaradíme do pracovného života, je celkom možné, že ani nás táto téma v realite neminie. Dať za výborne realizovanú službu dezert, kvety? Je to dar, vyjadrenie vďaky, alebo už úplatok?

Hľadaním odpovedí na takéto otázky z bežného reálneho života sa začalo zaujímavé rozprávanie. Postupne sme sa dostali do oblasti, ktorá je nám, bežným občanom neznáma – sledovanie osôb, ktoré majú na svedomí veľké korupčné škandály, aby cez úplatok zvýhodnili svojich známych, aby sa napr. vyhli trestnému stíhaniu. Videli a počuli sme reálne videá a nahrávky zo sledovania a uvedomili sme si, do akého nebezpečenstva sa dostávajú ľudia, vykonávajúci túto profesiu.

V priebehu prednášky sme mohli klásť otázky, na ktoré nám pán Kovařík otvorene odpovedal, za čo mu ďakujeme. Súčasťou tejto aktivity je medzinárodná výstava karikatúr na tému korupcia, ktorá momentálne skrášľuje interiér našej školy.

Simona Garneková, Elenka Novotná, Ingeborg SkalskáDátum pridania11.04.2019 18:16
AutorMonika
KategórieOznamy, PK SJL - DEJ - NOS - GEO
NálepkyŽiadne


Cisco