Exkurzia v Národnej rade SR

V rámci vyučovania spoločenskovedného seminára študenti Javorky často navštevujú rôzne štátne inštitúcie a takto spoznávajú, ako funguje právny štát v realite. 12.4. 2019 vybraní žiaci maturitného a predmaturitného ročníka navštívili priestory Národnej rady Slovenskej republiky v Bratislave.

Pred vstupom do vestibulu Národnej rady sme všetci prešli bezpečnostnou kontrolou. Exkurziu v budove parlamentu sme začali prehliadkou tzv. Hurbanovej siene a našich štátnych symbolov – štátneho znaku, vlajky a pečate. V sklenenej vitríne sa okrem štátneho znaku a pečate nachádzala aj replika Ústavy SR. Z vestibulu sme pokračovali na balkón rokovacej sály, kde sme si vypočuli sprievodné slovo od stážistu pôsobiaceho v parlamente. Prezreli sme si aj areál Bratislavského hradu, z vtáčej perspektívy aj Dóm sv. Martina.

Na potulkách historickým centrom sme sa ešte zastavili pri Michalskej bráne a pred Grasalkovičovým palácom – sídlom prezidenta SR. Po krátkom oddychu v Grasalkovičovej záhrade sme sa presunuli na hlavnú stanicu. Mali sme pred sebou dlhú cestu a neskorý príchod domov.

Pozrite si galériu.

PhDr. Renáta Kudriková, PhD.

Dátum pridania26.04.2019 12:16
KategórieOznamy, PK SJL - DEJ - NOS - GEO