Preukaz ISIC/EURO<26

Vážení rodičia, milí študenti,

aj v tomto šk. roku máte možnosť objednať si študentský preukaz ISIC/EURO<26, ktorý má viacero funkcií. Okrem toho, že funguje ako medzinárodný identifikačný preukaz študenta, môžete ním získať množstvo rôznych zliav a v neposlednom rade ho môžete využiť na zľavnené cestovné v rámci MHD, SAD a ŽSR.

Jeho objednávanie na škole je limitované termínmi, takže ak uvažujete nad zakúpením novej karty, alebo jej predĺžením, nenechajte si újsť nasledovné informácie:

Nový preukaz ISIC/Euro<26

POZOR! Na škole si ho môžete objednať iba do 29. augusta 2019 . Postup je nasledovný:

1. Vyplňte žiadosť o vystavenie preukazu (tu si môžete stiahnuť žiadosť vo formáte PDF) a nechajte rodiča resp. zákonného zástupcu podpísať obidve strany
  2. Žiadosť spolu s poplatkom 20€ (zahŕňa výrobu a známku) odovzdajte na Javorke p. Sedlákovej (23. 8. – 29. 8. v čase od 8.30 do 13.00)
  3. Sledujte na školskom facebooku alebo v správach EduPage, kým Vás nevyzveme, že vaša karta došla.
  4. Príďte si kartu vyzdvihnúť k p. Sedlákovej. Nutnou podmienkou na vydanie karty je Vaša fotografia s rozmermi 28×34 mm. Bez fotky je preukaz neplatný!

Ak sa rozhodne pre preukaz až počas školského roka (alebo ste to na začiatku šk. roka zanedbali), bude si môcť objednať preukaz len na www.objednaj-preukaz.sk a to ISIC klasik – nečipový preukaz, ktorý nie je funkčný v doprave.

Nálepka/známka (na zľavy) pre šk. rok 2019/20

POZOR! Na škole si túto známku môžete objednať iba do 27. septembra 2019 a to nasledovným spôsobom:

1. V čase na to vyhradenom prineste ročný poplatok za známku 10€ p. zástupkyni Sedlákovej.
  2. Sledujte na školskom facebooku alebo v správach EduPage, kým Vás nevyzveme, že vaša známka došla.
  3. Prídete si známku vyzdvihnúť.

POZOR! Od 1. novembra 2019 si známku viete objednať iba nasledovne:

1. Navštívte stránku www.objednaj-preukaz.sk , kde si nálepku objednáte, zaplatíte € 10 plus poštovné 2,80€ a známka vám príde už individuálne na vami zadanú súkromnú doručovaciu adresu

Aktivácia dopravy pre šk. rok 2019/20

Buď

1. Pošlite SMS na číslo 8844 v tvare TC medzera PRIEZVISKO (uvedené na preukaze; bez diakritiky) medzera ČÍSLO ČIPU (pod fotkou)
  2. Obratom vám príde potvrdzujúca SMS a z kreditu sa vám stiahnu 3 eurá.
  3. Priložte si kartu k terminálu u p. Sedlákovej (v čase na to vyhradenom)
  4. Predĺženie platnosti v doprave do 30. 6. 2020 vám po priložení k terminálu bude potvrdené SMS správou

alebo

1. Cez aplikáciu UBIAN, viď návod

Pri autobusovej doprave je platnosť nastavená od 1. júna 2019 do 31. augusta 2020 (ak maturujete tak iba do 30. júna 2020), pri vlakoch je to od 1. júna 2019 do 30. júna 2020 pre všetkých.

Zľavy na dopravu

Keďže viacerí študenti majú nejasnosti v tom, ako je to so zľavami na ISIC v rámci dopravy, ponúkame nasledovné zhrnutie:

Hotline na problémy je preukazziaka@transdata.sk resp. 0905 384 092 (9:00–16:00) alebo u p. Sedlákovej v čase na to vyhradenom.

Dátum pridania22.08.2019 17:58
KategórieOznamy