14. september je Svetovým dňom prvej pomoci

Iniciátorom Svetového dňa prvej pomoci je Medzinárodná federácia spoločností Červeného kríža a Červeného polmesiaca (IFRCCS). Pod týmto názvom sa pripomína od roku 2003. Cieľom je zvýšenie povedomia verejnosti o významnej úlohe prvej pomoci v každodenných a krízových situáciách.

Dvaja naši študenti – dobrovoľní členovia Červeného kríža v Spišskej Novej Vsi – prišli s návrhom

ponúknuť svojim spolužiakom rady, ako ošetriť najčastejšie poranenia, ako reagovať v situáciách ohrozujúcich život a zdravie človeka.

Vika Sedláková zo 4.B a Matúš Gavin zo Sx. A budú v piatok, 13. septembra 2019 názorne poskytovať prvú pomoc v triedach I.B a II. B na 4. a 6. vyučovacej hodine v rámci vyučovania biológie.

Obom študentom ďakujeme za ponuku a ochotu naučiť tieto dôležité zručnosti svojich spolužiakov. Verím, že neostane len pri tejto prvej lekcii.

Dátum pridania10.09.2019 11:35
KategórieOznamy, PK BIO - CHEM