Kus Javorky na Azorských ostrovoch

Kus Javorky na Azorských ostrovoch

Táto mládežnícka výmena KA1 programu Erasmus+ sa konala v Ponta DelGada na Azorských ostrovoch a ako už názov Going green našepkáva, bola zameraná na životné prostredie.

A čo si z nej odniesli naši Javoráci? Čítajte ďalej ;)

Vďaka tohtoročnému jazykovému pobytu sme dostali možnosť navštíviť Azorské ostrovy. Zúčastnili sme sa niekoľkých workshopov, vďaka ktorým sme sa dozvedeli viac o environmentálnych problémoch.

Bolo pre nás pripravených veľa rozličných výletov. Ich hlavným cieľom bolo nás navzájom zblížiť a naučiť nás viac o portugalskej kultúre. Jazero Sete Cidades, termálne vody vo Ferrarii alebo Terra Nostra park sú niektoré z miest, ktoré sme navštívili. Mali sme príležitosť získať mnoho nových skúseností a znalostí. Napríklad sme sa naučili ako hrať golf alebo ako žonglovať. Súčasťou programu boli aj kultúrne večery. Ich cieľom bolo zábavne nás oboznámiť o krajinách ostatných účastníkov. A taktiež o tom ako oni sami pomáhajú životnému prostrediu.

Počas pobytu sme mali možnosť obohatiť sa v rôznych oblastiach: vyjsť z našej komfortnej zóny, zväčšiť si slovnú zásobu a naučiť sa prezentovať v cudzom jazyku. Taktiež sme mali možnosť prezentovať naše nápady o zlepšení mesta pred starostom.

Energizery boli tiež dôležitou súčasťou programu. Každá skupina prispela svojím vlastným energizerom. Bol to zábavný spôsob, vďaka ktorému sme sa mohli viac spoznať a naučiť sa o tímovej práci. Počas hry „Secret Friend“ sme mali možnosť niekoho potešiť prostredníctvom sladkostí, objatí alebo pekných odkazov.

Bol to nezabudnuteľný a výnimočný zážitok. Našli sme si mnoho nových kamarátov a boli by sme veľmi šťastní, ak by sme si tento zážitok mohli znovu zopakovať.

IV. BDátum pridania22.10.2019 13:18
AutorMonika
KategórieOznamy, Uchádzačom o bilingválne štúdium
NálepkyŽiadne


Cisco