Famózna Antigona

Famózna Antigona

Uvidieť predstavenie činohry v jubilujúcom Slovenskom národnom divadle je vždy zážitok, zážitok pre niekoho možno aj na celý život. Vzdialená Bratislava nás v tom trochu obmedzuje. Ale čo keď tam práve hrajú niečo také, čo sa zíde aj na maturitu? Takú príležitosť sme si veru nenechali ujsť a lístky na Antigonu sme si hneď v septembri zarezervovali pre Septimu i Oktávu.

A tak nadišiel deň D, 6.10.2019, kedy na schodoch do reprezentatívnych priestorov nového divadla zaklopkali vysoké podpätky lodičiek slávnostne vystrojených krások zo Spiša a ich šarm ešte podčiarkli do oblekov či sák zaodetí štramáci so zmyslom pre estetiku. Poniektorí si to sprvu namierili do starého divadla, veď navigácia tak navádzala, ale ten pravý cieľ našťastie nakoniec včas dosiahli. O 19-tej už všetci sedeli s veľkým očakávaním na svojich miestach v zaplnenej sále činohry.

Predstavenie síce netrvalo dlho, no zanechalo hlbokú stopu v mysliach mladých i starších divákov. Hlavne tú prvú kategóriu, tých neskôr narodených, oslovilo nielen samotné herecké majstrovstvo hlavných protagonistov, ale aj hudobný sprievod v podaní zväčša obľúbenej Katarzie. A tak to, čo bolo predmetom hodín literatúry bolo zhmotnené a podčiarknuté, zopakované, ale hlavne zažité. Zážitok, ktorý sa naozaj vyplatil, mnohí by sa dokázali vrátiť a zopakovať si ho. To je najlepšia vizitka vydareného podujatia. Bravó, Antigona nás, skrátka, dostala !

Organizátorka exkurzie M. BellušováDátum pridania19.10.2019 13:46
AutorMonika
KategórieOznamy, PK SJL - DEJ - NOS - GEO
NálepkyŽiadne


Cisco