Tentoraz aj naša krv istotne pomôže...

Tentoraz  aj  naša  krv  istotne  pomôže...

Je skvelé, keď sa škola zapája aj do rozvoja osobností svojich žiakov a vedie ich k dobrým veciam. Jednou z takýchto aktivít je aj darovanie krvi. Je to jednoduchý spôsob pomoci, ktorý však môže zachrániť životy.
Dňa 29. októbra 2019 sa 20 študentov Javorky spolu s pani učiteľkou Cicmanovou zúčastnilo Študentskej kvapky krvi na NTS v Spišskej Novej Vsi.

Väčšina z nás sme sa tohto podujatia zúčastnili ako prvodarcovia prvýkrát. Bolo nás hneď trinásť. Mali sme, prirodzene, zmiešané pocity, no na to nebol dôvod. Hoci sme svoju krv darovali prvýkrát, určite to nebolo naposledy.
Atmosféra bola úžasná, všetci sa veľmi tešili, že budú môcť niekomu pomôcť. Personál sa nám venoval, sledoval náš stav ako pred, tak predovšetkým po odbere vzácnej tekutiny. Sestričky nám všetko ochotne objasnili a pri ich dobrej nálade a milom úsmeve z nás hneď opadol všetok stres. Pozrite si fotogalériu.
Sme veľmi radi, že sme sa v rámci školy dostali k tak peknej dobrovoľníckej činnosti. Veríme, že takouto formou bude škola pomáhať aj naďalej a že si to my, darcovia, zo sebou prenesieme neskôr aj do svojich súkromných životov.

Terézia Švajková, Sp. ADátum pridania10.12.2019 15:24
AutorMgr. Zuzana Ďurišková
KategórieÚspechy
NálepkyŽiadne


Cisco