Mikulášska Viedeň

Mikulášska Viedeň

Tradícia sa opakuje každý rok. Opäť do Viedne. Tentoraz mikulášsko-vianočnej. Zostavička opäť pestrá. Počnúc P.A, K.A a K.B a končiac 1.B – dovedna 42 cestovaniachti­vých študentov a 3 obetavých učiteliek. Zraz o 4,00? Pohodička. Všetci to dali! Autobus s mrazivým čelným sklom, čo však zdatní páni šoféri dajú v Bystrici do poriadku. A vcelku bezproblémové cesty-necesty až do samotného srdca Viedne, na Theresienplatz.

Nevľúdne počasie nás najprv vyženie do útrob múzea – Naturwissenschaf­tliches Museum – bohatá zbierka fauny, súš i more, zem i vzduch. Také čosi sa len tak často nedá vidieť.

Potom smer centrum, Hofburg, am Graben, Steffl. Krásne vyzdobené mesto, každá ulica v inom šate. Katedrála v obnaženom stave, už bez lešenia. Veľa turistov, držíme sa pokope, nikto sa nezatára.

Vianoce na nás dýchajú z každej strany. Tak teda poďme už na ten trh! Je na každom rohu. Ochutnáme špeciality miestnej kuchyne, dáme si punč / Kinder – verziu ;) /, pokocháme sa na vianočnej výzdobe ponúkanej v stánkoch. Niečo aj kúpime. Na pamiatku, pod stromček. Bez toho to nejde!

Cestou späť sa zastavíme v Kittsee – mestečku na hraniciach, kde sídli čokoládovňa. Za smiešny peniaz nesieme si plné tašky hnedých dobrôtok.

Nuž a už len cesta domov. Fúha, zvládli sme to bez ujmy… !

Decká, boli ste super, ďakujeme! Určite sa do Viedne opäť vyberieme.

Pozrite si fotogalériu. .> BellkaDátum pridania21.12.2019 23:44
AutorMonika
KategórieOznamy, PK NEJ - FRJ - TAJ - RUJ
NálepkyŽiadne


Cisco