Londýn 2019

Londýn 2019

Tak tento výlet do Londýna bol fakt zážitok“. Myslím si, že toto by vám povedal každý, kto s nami na tomto výlete bol. Ak mám byť úprimná zážitok to bol aj po organizačnej stránke, pretože ako to už s plánovaním výletov býva, vždy sa niečo trochu skomplikuje. V našom prípade bol kameňom úrazu let, ktorý sa preložili o deň neskôr, čo zasa spôsobilo, že sme nemali ubytovanie na poslednú noc. Ale naše šikovné pani učiteľky to samozrejme zvládli a hotel na poslednú noc sa im podarilo vybaviť.

Ale pekne postupne. Naša „journey“ začína na popradskom letisku, let na London Luton trval cez 2 hodiny, ktoré mne osobne zbehli ako voda. Tesne pred pristátím sme videli nádherne osvetlený Londýn a nevedeli sme sa dočkať kedy pristaneme. Čakala nás ešte cesta z letiska na Victoria Coach Station a odtiaľ metrom do hotela, kde sme dorazili o cca 1 ráno. Počas nasledujúcich pár dní nás čakal nabitý program.

Hotel sme opúšťali po chutných raňajkách o cca 9:15 a v hneď v prvý deň sme videli slávny Beatles-ácky prechod pre chodcov, Camden Town, Tower of London, HM Belfast, the Shard, pamätník na the Great Fire of London, či nultý poludník na Greenwich. Tam sme sa dostali peši popod Temžu a bol to fakt zážitok. No čo Vám poviem, naša Majesty – Mrs. Milčáková nás so svojim manželom, skvelým sprievodcom Londýnom, vôbec nešetrili. Medzi nami sa však našli aj takí, ktorí si po príchode do hotela dali pol hodinu pauzu a vyrazili s vedením pozrieť sa na Hyde Park Winter Wonderland, aby si vychutnali pravú kolotočovú vianočnú atmosféru.

Druhý deň sa niesol v znamení všetkých známych pamiatok, ktoré sme si obehali peši a kochali sa Londýnskou atmosférou. Videli sme Trafalgar Square, British Museum, 10 Downing Street, Horse Guards, Buckingham Palace s celou parádnou výmenou stráží, Big Ben, the Parliament, Westminster Bridge, London Eye, prešli sa cez Millenium Bridge, Piccadilly Circus a cez Soho rovno na** Oxford Street**, kde už na nás čakali fakticky davy ľudí, keďže bol Black Friday.

Ďalší deň sa niesol v duchu múzeí a navštívili sme Natural History Museum, ktoré bolo od nášho hotelíka vzdialený asi 20 minút peši. Po trojhodinovom rozchode v prvom múzeu nás čakalo Science Museum, kde sme mali hoďku a pol. Odtiaľ sme sa prešli do Harrods a späť na hotel po kufre, keďže na poslednú noc sme sa museli sťahovať.

Poslednú noc sme prežili a ráno o 8 sme vyrazili metrom na Victoria Coach Station, tam sme mali asi hodinu čas na kávu a šli sme autobusom na letisko. Vďaka dobrému plánovaniu Her Majesty sme na letisku prešli všetkými kontrolami a mali asi hodinu a 20 minút na nákupy, či jedlo. Na popradskom letisku nám nedalo neodfotiť sa ešte na rozlúčku s našou pani učiteľkou.

Veľká vďaka za tento skvelý výlet patrí Her Majesty – Mrs. Milčákovej a jej manželovi Jankovi, p.uč. Užákovej, ktorá pomohla s niektorými organizačnými záležitosťami a za neúnavné zaznamenávanie našich zážitkov ďakujeme Filipovi Gedrovi, žiakovi II.B triedy. Už teraz sa tešíme na videá.

A nezabúdajme, že všetky cesty vedú do Ríma ;)

Pozrite si fotogalériu.Dátum pridania14.01.2020 14:04
AutorMonika
KategórieOznamy, PK ANJ, Uchádzačom o bilingválne štúdium
NálepkyŽiadne


Cisco