Prestávka plná kulinárskych dobrôt

Prestávka plná kulinárskych dobrôt

Všetci si uvedomujú význam desiaty v stravovacom režime. No nie každému je jasné aj jej zloženie. Chipsy, sladkosti – to nie je celkom O. K, aj keď pri tom väčšinou zostane. Aby sme si vedeli vybrať a súčasne pripraviť plnohodnotnú desiatu, môžeme sa na tomto mieste poďakovať sponzorom, a to firme TAURIS, ktorá nám poskytla bezlepkové mäsové výrobky (vďaka našej absolventke Nikole Leuovej), firme BIGIMI za zeleninu (prostredníctvom našej pani vedúcej ŠJ) a firme ČINGOV za výborný chlieb a rožky.

Ako to teda v jednu desiatovú prestávku v našej jedálni vyzeralo? O tom sa môžete presvedčiť na niekoľkých záberoch v galérii. Viac sa nám urobiť nepodarilo – pre veľký záujem ochutnávkychtivých žiakov. S cieľom pripraviť ochutnávku v takejto podobe, vyrábali mladší žiaci Braňo, Jožo a Samo celé popoludnie predtým bezkonkurenčné nátierky, a to nám už dobre známu avokádovú, bezvajíčkovú a jednu novinku – šunkovo – vajíčkovú. Na druhý deň ráno (ešte bola tma), nastúpila ďalšia štafeta v zložení Boris, Matúš, Samo, Dominika, Filip a Timur  – ktorí ostošesť rezali, natierali a pripravovali jednohubky, ukladali a aranžovali šunky a salámy na misy, za čo by sa nemusel hanbiť ani kuchár na kráľovskom dvore. Stačil jediný pohľad na rozmanitosť a farebnosť výsledkov ich zručnej práce – a každému sa zbiehali slinky. Hotové NEBÍČKO V PAPUĽKE! Kam sa hrabe relácia Smotánka? Táto zdraviu prospešná a náučná akcia mala veľký úspech nielen u študentov, ale aj u učiteľov, ktorí si mohli následne odfotiť pripravené recepty. Mali príležitosť spoznať a ochutnať nové – či iné druhy – mäsových výrobkov, nátierok alebo zeleniny. A ak by bola možnosť udeliť v kulinárstve a gastronómii hviezdu (rovnajúcu sa takmer Michelinskej hviezde), táto akcia by si určite zaslúžila nie jednu, ale celé nebo hviezd.

Toto bola jedna z mnohých akcií pod vedením majsterky kuchárky nášho klubu Masterchef, pani učiteľky Cvengrošovej, ktorá nás neustále zaúča do tajov kulinárskeho umenia a získavania praktických zručností v kuchyni.

spomenutí pomocníci zo S. B, II. B, T. A a ďalší nemenovaní z Kv. ADátum pridania04.02.2020 17:24
AutorMgr. Zuzana Ďurišková
KategórieOznamy, PK výchovy
NálepkyŽiadne


Cisco