Úspechy

Oceňovanie víťazov predmetových olympiád

12Jún

ocenovanie-vitazov-predmetovych-olympiad

V stredu 06.06.2018 sa v koncertnej sále Reduty v SNV uskutočnila Slávnostná akadémia pri príležitosti vyhodnotenia okresných olympiád a súťaží za školský rok 2017/2018. Ocenení boli naši mladší žiaci z osemročného štúdia a študentka bilingválneho štúdia:

Žiaci Javorky víťazom medzinárodného volejbalového turnaja v Levoči

18Máj

ziaci-javorky-vitazom-medzinarodneho-volejbaloveho-turnaja-v-levoci

Dňa 10.5.2018 sa zúčastnili žiaci našej školy v Levoči na medzinárodnom volejbalovom turnaji pod názvom Zober loptu, nie drogy . Bola to už druhá účasť našich na tomto turnaji. V minulom roku sa nám nepodarilo dostať do semifinále a z desiatich účastníkov turnaja sme sa umiestnili na 5. mieste. V tomto roku sme zabrali naplno a do semifinále sme postúpili, ale nielen to, celý turnaj sa nám nakoniec podarilo vyhrať a poradiť si so všetkými našimi súpermi.

Odstávka elektriny

27Apríl

odstavka-elektriny

Vážení rodičia, milí študenti,

VSD, a.s nás informovala o plánovanej odstávke elektriny dňa 2. 5. 2018, a to v čase od 07:30 h do 17:30 h. Preto bude, žiaľ, školská jedáleň mimo prevádzky a stravníci budú v tento deň bez obeda.

Z toho dôvodu v tento deň končí vyučovanie po 6. vyučovacej hodine.

Za porozumenie ďakujeme

Vedenie školy.

Poďakovanie Prvosienkárom

13Apríl

podakovanie-prvosienkarom

Som veľmi rada, že aj toho roku sa naša p. učiteľka Daniela Lozanová ujala prípravy a nácviku jarného festivalu slova, hudby a tanca v cudzích jazykoch Prvosienka 3. Všetci, ktorí sme sa posadili vo štvrtok 12. 4. 2018 do nášho krásneho Spišského divadla, sme strávili krásny podvečer s našimi mladšími i staršími žiakmi. Vďaka vynikajúcim umeleckým kúskom sme na chvíľu zabudli na starosti a ponorili sa do sveta umenia v ktorom je dovolené snívať, stali sme sa na chvíľu lepšími, citlivejšími, lepšie naladenými a optimickejšími.

Na mladých chemikov sme opäť hrdí

09Apríl

na-mladych-chemikov-sme-opat-hrdi

V domácom kole chemickej olympiády kat.D, sa naši študenti I.B a K.A popasovali s neľahkými úlohami všeobecnej i anorganickej chémie a následne v chemickom laboratóriu riešili aj praktickú časť zameranú na prípravu oxidov, ako súčasť minerálnych farieb – pigmentov. V školskom kole museli vyriešiť náročný test a najlepší z nich postúpili do okresného kola.

Od zajtra maturujeme. Prinášame zopár informácií...

12Marec

od-zajtra-maturujeme-prinasame-zopar-informacii

Utorok, streda a štvrtok bude znamenať pre maturantov veľký deň. Prinášame zopár informácií, ktoré sa týkajú samotných maturantov, ako aj tých študentov, ktorých to čaká o nejaký ten rôčik ;)

Soňa opäť zlatá v krajskom kole Olympiády v anglickom jazyku

10Marec

sona-opat-zlata-v-krajskom-kole-olympiady-v-anglickom-jazyku

Gymnazium Javorova is very happy to announce that our student, Soňa Tomčíková, has once again come in first place at the English Olympiada in Kosice on Feb 14th, and will be going on to the finals in Bratislava. We're all very proud of her and we're keeping our fingers crossed for the next round. We're also very proud of our three other students who made it to the regional level.

Photo gallery

ME. Arthur T. Smith

Aj v piatok nás čaká zmena vyučovania

21Február

aj-v-piatok-nas-caka-zmena-vyucovania

Vážení rodičia, milí študenti!

Vzhľadom na to, že percento neprítomných žiakov zostáva stále vysoké, rozhodli sme sa ponechať upravené vyučovanie aj v piatok. Zvonenie pozri nižšie!

Školský šachový turnaj

12Február

skolsky-sachovy-turnaj

V dňoch 30.1. 2018 až 7.2.2018 sa na Gymnáziu Javorová 16 SNV uskutočnil Šachový turnaj Winter 2017–18.

Žiaci Prímy až Sexty hrali vyraďovacím systémom s obmedzeným časom na jednu partiu podľa veku. Ako sa im darilo?

Zlato v celoslovenskom kole Shakespeare Memorial

08December

zlato-v-celoslovenskom-kole-shakespeare-memorial

I'm bursting with pride to announce that our student, Marko Kacvinsky of Qvarta A, has won the Shakespeare Memorial competition in Bratislava. The competition took place on 7.12.2017, and Marko came in first place for his category, by reciting the poem „If“, by Rudyard Kipling.

We're all very thankful to Marko for his hard work and stellar performance, and we look forward to next year's competition.

ME. Arthur Thomas Smith

Stránkovanie