Úspechy

Bronzové a strieborné ocenenie pre Javorákov od vojvodu z Edinburghu

03November

bronzove-a-strieborne-ocenenie-pre-javorakov-od-vojvodu-z-edinburghu

27. októbra 2020 sa konala online ceremónia, na ktorej Národná kancelária DofE, oficiálna inštitúcia zastrešujúca priebeh tohto programu aj na našej škole, ocenila aj našich Dofákov, ktorí aj napriek tejto neľahkej dobe nepoľavili, naopak, zo všetkých síl zabrali a podarilo sa im získať bronzovú, či dokonca striebornú úroveň.

OZNAM

11Október

oznam

Vážení rodičia, milí študenti!

Na základe predbežných informácií zverejnených MŠVVaŠ bude od zajtra, 12. 10. do odvolania vo všetkých triedach bilingválneho odboru a vo vyšších ročníkoch osemročného štúdia (kvinta – oktáva) prebiehať vyučovanie dištančnou formou. Z obedov v školskej jedálni sú študenti automaticky odhlásení.

Vyučovanie v nižších ročníkoch osemročného gymnázia (príma – kvarta) pokračuje tak ako doposiaľ, v prezenčnej forme, podľa platného rozvrhu hodín.

Prosím, sledujte naše stránky a správy na EduPage, informácie budú priebežne aktualizované.

Vedenie školy

Striebro v súťaži Hviezdoslavov Kubín

20September

striebro-v-sutazi-hviezdoslavov-kubin

Milí Javoráci, dovoľujem si Vám dať do pozornosti covidovský úspech Katky ŽoldákovejV. B, ktorá sa nedala odradiť ani nepriaznivou zdravotnou situáciou v našej spoločnosti. Trpezlivo čakala (viac ako polrok) a 17. septembra 2020 sa v Spišskom osvetovom stredisku v Spišskej Novej Vsi dobrovoľne zúčastnila recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. S akým výsledkom?

Zlato v regionálnom kole súťaže Mladý Európan

17September

zlato-v-regionalnom-kole-sutaze-mlady-europan

Regionálne kolo súťaže Mladý Európan sa pre okresy Liptovský Mikuláš, Poprad, Levoča, Spišská Nová Ves, Kežmarok a Stará Ľubovňa v dôsledku termínových zmien spôsobených koronakrízou uskutočnilo včera, dňa 16. septembra 2020 v popradskom hoteli SATEL***

ISIC karty – informácia na šk. rok 2020/2021

10Jún

isic-karty-informacia-na-sk-rok-2020-2021

Vážení rodičia, milí študenti!

aby ste aj školskom roku 2020/2021 mohli využívať svoj preukaz žiaka ISIC/EURO<26 na všetky zľavy a výhody doma a v zahraničí je potrebné predĺžiť jeho platnosť.

Kde a ako?

Prijímacie konanie na nenaplnený počet miest

09Jún

prijimacie-konanie-na-nenaplneny-pocet-miest

Kvôli tohoročnej novinke pri zápise na SŠ, kedy uchádzači nemohli dodatočne zmeniť svoje rozhodnutie o nastúpení či nenastúpení na štúdium na určitej škole sa stalo, že v tomto šk. roku máme ešte výnimočne zopár miest voľných. Nenechajte si teda újsť šancu dostať sa k nám na bilingválne štúdium v druhom kole.

Čítajte viac:

Milí maturanti, dnes už absolventi tried Oktáva A a Piata B!

29Máj

mili-maturanti-dnes-uz-absolventi-tried-oktava-a-a-piata-b

Veľmi netradične opúšťate v tomto školskom roku školu, s ktorou vás po dlhých rokoch štúdia určite spája veľa. Nie sú to len dlhé týždne, mesiace a roky strávené v laviciach, s nimi spojené zážitky, nadobudnuté vedomosti a zručnosti, ale aj tak dôležité vzťahy so spolužiakmi a verím, i s vašimi učiteľmi.

Milí naši maturanti

04Apríl

mili-nasi-maturanti

iste ste sa už zoznámili s Rozhodnutím MŠVVaŠ SR o spôsobe a organizácii vašej maturitnej skúšky v školskom roku 2019/2020. Ak nie, pozorne si ho prečítajte v plnom znení.

Konkrétne z toho pre nás vyplýva:

Vianoce

22December

vianoce

Na Vianoce ako treba,
nech nájdete poklad z neba.

Pokoj, lásku v hojnosti,
dni prežite v radosti.

Zdravie, šťastie ešte k tomu,
nech prídu aj do Vášho domu.

Na nový rok správny krok
a úsmev po celý rok.

Z celého srdca nádherne prežitie sviatkov želá …

Vaša Javorka

Maratón písania listov

20December

maraton-pisania-listov

V utorok 17. decembra Javorka zorganizovala už 5. ročník aktivity Maratón písania listov na Javorke. Opäť sme sa tak pripojili k ľuďom z celého sveta s nádejou, že aspoň takýmto kúskom prispejeme k tomu, aby boli ľudské práva rešpektované, chránené a dodržiavané.

Viac o prípadoch, ktoré našich študentov nenechali ľahostajnými sa môžete dozvedieť na stránke maraton.amnes­ty.sk

Stránkovanie
[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26