Úspechy

Javorka je víťazom národného kola Mladý Európan 2013

29Máj

javorka-je-vitazom-narodneho-kola-mlady-europan-2013

Na národnom kole v Nitre si svoje sily zmeralo 13 súťažiacich trojčlenných družstiev zo stredných škôl z celého Slovenska. Záštitu nad tohtoročnou súťažou Mladý Európan prevzal podpredseda Európskej komisie a komisár pre inštitucionálne vzťahy a administratívu Maroš Šefčovič, ktorý sa na súťaži zúčastnil aj osobne a spolu s predsedom Nitrianskeho samosprávneho kraja Milanom Belicom, primátorom mesta Nitra Jozefom Dvončom a riaditeľkou Agroinštitútu Máriou Debrecéniovou ocenili víťazov a všetky zúčastnené družstvá. Víťazstvo národného kola 8. ročníka celoslovenskej vedomostnej súťaže Mladý Európan si vybojovalo družstvo z Gymnázia Javorová Spišská Nová Ves v zložení Lucia Kaščáková /Sp.A/, Simona Starinská /Sp.A/, Jakub Dovčík /Sx.A/.Víťazi získali zaujímavú cenu – notebooky.

Ako sme sa promenádovali po Elyzejských poliach

29Máj

ako-sme-sa-promenadovali-po-elyzejskych-poliach

Minulý víkend sa 14 našich odvážnych študentov vydalo na strastiplnú cestu za objavovaním Paríža. 24 – hodinová cesta do slávnej metropoly Francúzska sa ešte predĺžila kvôli technickej poruche, vďaka ktorej sme neplánovane navštívili český Hodonín :) Koniec koncov – prečo nie? …

Predstavujeme novú generáciu chemikov

28Máj

predstavujeme-novu-generaciu-chemikov

Dňa 9.mája 2013 sa v Košiciach konalo krajské kolo Chemickej olympiády kategórie C. Za našu školu súťažili 3 žiaci. Jeden „starý“ olympionik – Matej Jakubek a dvaja „nováčikovia“ – Branislav Korfanta a Rastislav Korfanta. Najlepšie umiestnenie dosiahol práve „nováčik“ Braňo Korfanta. Obsadil pekné 4. miesto. Matej Jakubek bol 9-ty a Rasťo Korfanta 13-ty. Veríme, že v budúcom roku budú pokračovať už ako skúsení chemici a dosiahnu ešte lepšie výsledky.

K dosiahnutým výsledkom im srdečne blahoželáme.

RNDr. Mária Kubenková

Ďalší naši študenti idú na 1 rok študovať do zahraničia

16Máj

dalsi-nasi-studenti-idu-na-1-rok-studovat-do-zahranicia

Zabodovali v neľahkej konkurencii rovesníkov z iných škôl a splnili si svoj cieľ. Budúci šk. rok strávia štúdiom v zahraničí. Dominika (2. B) v Japonsku a Jakub (Sx. A) vo Veľkej Británii.

Chcete vedieť viac? Čítajte ďalej ;)

Naše chemičky znovu úspešné

16Máj

nase-chemicky-znovu-uspesne

V tomto školskom roku sme sa znovu zapojili do chemickej olympiády. V krajskom kole 49. ročníka Chemickej olympiády v kategórii B, ktoré sa konalo 11. apríla 2013 v Košiciach sme opäť mali úspešné riešiteľky. Už tretí rok po sebe reprezentujú našu školu naozaj s nadšením dievčatá zo Sx.A. :

• Janka Hantáková , ktorá obsadila krásne 3. miesto
  • Monika Hozová, ktorá získala 6.miesto

Naši „Mladí záchranári civilnej ochrany“ medzi víťazmi

04Máj

nasi-mladi-zachranari-civilnej-ochrany-medzi-vitazmi

Javorka opäť získala ďalší úspech. Na regionálnom kole súťaže „Mladí záchranári civilnej ochrany“ sa naša škola umiestnila na 2. mieste. O krásny úspech sa zaslúžili Peťka Ďurišková, Vlaďka Vikartovská a Boris Koršala všetci z Tercie B a Jakub ĽorkoTercie A.

Mladý Európan 2013

04Máj

mlady-europan-2013

Aj v tomto školskom roku sa našli traja odvážlivci, ktorí sa odhodlali zmerať si šírku a hĺbku vedomostí o štátoch Európskej únie. Lucia Kaščáková (Sp.A), Simona Starinská (Sp.A) a Jakub Dovčík (Sx.A) si zmerali sily v oblasti dejepisu, geografie, politiky, ekonomiky, športu, umenia, kultúry v regionálnom kole spolu so študentmi z Krompách, Gelnice, Rožňavy, Revúcej a Sp.Novej Vsi. Zaslúžene získali 1.miesto a postupujú do celoslovenského kola, ktoré bude 16. a 17. mája v Nitre. Víťazi si domov odniesli aj zaujímavú cenu – USB prijímač televízneho vysielania.

Víťazom blahoželáme a držíme palce v národnom kole ;)

Naši študenti ocenení švajčiarskym veľvyslancom!

29Apríl

nasi-studenti-oceneni-svajciarskym-velvyslancom

Dnes k nám zavítal mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Švajčiarskej konfederácie Christian Martin Fotsch. Okrem prednášky na tému „Klimatické zmeny“ a diskusie bolo na programe aj ocenenie študentov, ktorí napísali na už spomenutú tému esej v anglickom jazyku. Eseje hodnotil sám pán veľvyslanec, ktorý vybral najlepšie práce a našich šikovných študentov ocenil. Prinášame vám niekoľko záberov z atmosféry dnešného dňa. Podrobnejšie informácie o priebehu stretnutia vám ešte poskytneme v samostatnom príspevku v najbližších dňoch.

Prvé miesto v matematickej olympiáde

26Apríl

prve-miesto-v-matematickej-olympiade

Tento mesiac sa konalo okresné kolo matematickej olympiády, ktorej sa zúčastnil náš študent Janko Gerčák z Tercie B. Môžeme s radosťou konštatovať, že svoje matematické zručnosti pretavil do nádherného 1. miesta. Nie je to však jediný Jankov úspech na matematickom poli – v ďalšej matematickej súťaži „Pytagoriáde“ obsadil krásne 2. miesto. Jankovi srdečne gratulujeme a ďakujeme za peknú reprezentáciu školy. V neposlednom rade držíme palce v budúcich aktivitách.

Prvenstvo v košickom kraji - opäť!

23Apríl

prvenstvo-v-kosickom-kraji-opat

Po víťazstve v okresnom kole populárnej súťaže „Čo vieš o hviezdach“ sa naša študentka Alica Kačengová zúčastnila pokračovania na krajskej úrovni v Košiciach. Držali sme jej palce a nepochybovali o jej úspechu. Alica jednoznačne potvrdila svoje kvality a získala s prehľadom 1. miesto, ktoré jej zabezpečilo účasť na celoslovenskom kole súťaže. 13. júna sa teda stretnú tí najlepší z celého Slovenska a my veríme, že Alica sa zaradí na popredné miesto. Gratulujeme k 1. miestu a už teraz sa tešíme na celoslevenské kolo.

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25