Úspechy

Stránkovanie
[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

A prišiel opäť deň víťazstva...

18Máj

a-prisiel-opat-den-vitazstva

Ako to už na našej Javorke býva dobrým zvykom, aj tento rok sme zožali úspech v podobe ďalšieho cenného prvenstva v umeleckom prednese poézie a prózy HVIEZDOSLAVOV KUBÍN. A zaslúžila sa o oň naša talentovaná žiačka z prímy A – Sárka Búzová.

Srdečne blahoželáme, SÁRKA, k tvojmu heroickému výkonu a získanému oceneniu a pevne veríme, že aj naďalej ponesieš úspešnú štafetu umeleckého prednesu na našej škole.

Vyučovanie od 10.5.2021

06Máj

vyucovanie-od-10-5-2021

V súlade s Rozhodnutím ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR č. 2021/12811:1-A1810 z 12. apríla 2021 a podľa COVID školského automatu MŠVVaŠ SR sa od 10. mája 2021 obnovuje prezenčná forma vzdelávania vo všetkých ročníkoch Gymnázia, Javorová 16, Spišská Nová Ves. V tejto súvislosti Vám prinášame aktuálne informácie.

Oznam o udelení riaditeľského voľna

29Apríl

oznam-o-udeleni-riaditelskeho-volna

Riaditeľka Gymnázia, Javorová 16, Spišská Nová Ves, v súlade so zákonom 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon), podľa § 150 ods. 5 udeľuje na deň 5. máj 2021 (streda) riaditeľské voľno pre všetkých žiakov osemročného a bilingválneho štúdia z organizačných dôvodov. V tento deň sú všetci žiaci z obeda odhlásení. Vyučovanie bude pokračovať 6. mája 2021 (štvrtok) v režime prezenčného vyučovania pre žiakov prímy až kvarty a končiacich ročníkov a vo forme dištančného vyučovania pre ostatných žiakov.

Úspechy Javoráckych debatérov

28Apríl

uspechy-javorackych-debaterov

Debatný klub funguje na našej škole už dlhšie, tento rok sme sa však pokúsili o jeho rozšírenie, čo sa nám aj podarilo. Stredoškolský klub DK Javorka má aktuálne šesť členov a základoškolský klub DK Javorka ml. deväť členov. Chcete vedieť, ako sa im tento rok darilo? Čítajte ďalej :)

Bystrá hlava , rýchle prsty - to je Európsky kvíz o peniazoch

26Marec

bystra-hlava-rychle-prsty-to-je-europsky-kviz-o-peniazoch

Európsky kvíz o peniazoch je zameraný na zlepšenie finančnej gramotnosti 13 až 15-ročných žiakov a študentov hravou a zábavnou formou. Hrá sa na platforme Kahoot! Kvíz je súčasťou Európskeho týždňa financií (22. – 26. marec 2021), každoročnej iniciatívy, ktorú organizujú národné bankové asociácie koordinované Európskou bankovou federáciou (EBF) na podporu finančného vzdelávania v celej Európe. Slovenské národné kolo organizuje Slovenská banková asociácia v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska.

Prijímačky na nečisto pre záujemcov o 8ročné štúdium

06Marec

prijimacky-na-necisto-pre-zaujemcov-o-8rocne-studium

Nie ste si istí, ako na tom Vaše dieťa kvôli dištančnej výučbe je?

Využite možnosť „cvičných prijímačiekz matematiky a slovenského jazyka, kde môžete odhaliť, čo by ste mali do skutočných prijímačiek ešte s deťmi docvičiť .

Ak máte záujem o absolvovanie týchto cvičných testov, zaregistrujte sa.

O ďalšom postupe Vás budeme včas informovať.

Vaša Javorka

31. ročník Olympiády v anglickom jazyku v školskom roku 2020/2021 na JAVORKE

20Február

31-rocnik-olympiady-v-anglickom-jazyku-v-skolskom-roku-2020-2021-na-javorke

Začalo to 50timi Javorákmi v školskom kole, pokračovalo medailovými umiestneniami v okresnom kole a vyústilo v krajskom kole… Ako? Hneď Vám prezradíme, no najskôr, aby sme nezabudli: Všetkým súťažiacim ďakujeme za skvelú reprezentáciu a víťazom na všetkých stupňoch zvlášť blahoželáme ;)

A teraz už pekne poporiadku… ;)

Bronzové a strieborné ocenenie pre Javorákov od vojvodu z Edinburghu

03November

bronzove-a-strieborne-ocenenie-pre-javorakov-od-vojvodu-z-edinburghu

27. októbra 2020 sa konala online ceremónia, na ktorej Národná kancelária DofE, oficiálna inštitúcia zastrešujúca priebeh tohto programu aj na našej škole, ocenila aj našich Dofákov, ktorí aj napriek tejto neľahkej dobe nepoľavili, naopak, zo všetkých síl zabrali a podarilo sa im získať bronzovú, či dokonca striebornú úroveň.

OZNAM

11Október

oznam

Vážení rodičia, milí študenti!

Na základe predbežných informácií zverejnených MŠVVaŠ bude od zajtra, 12. 10. do odvolania vo všetkých triedach bilingválneho odboru a vo vyšších ročníkoch osemročného štúdia (kvinta – oktáva) prebiehať vyučovanie dištančnou formou. Z obedov v školskej jedálni sú študenti automaticky odhlásení.

Vyučovanie v nižších ročníkoch osemročného gymnázia (príma – kvarta) pokračuje tak ako doposiaľ, v prezenčnej forme, podľa platného rozvrhu hodín.

Prosím, sledujte naše stránky a správy na EduPage, informácie budú priebežne aktualizované.

Striebro v súťaži Hviezdoslavov Kubín

20September

striebro-v-sutazi-hviezdoslavov-kubin

Milí Javoráci, dovoľujem si Vám dať do pozornosti covidovský úspech Katky ŽoldákovejV. B, ktorá sa nedala odradiť ani nepriaznivou zdravotnou situáciou v našej spoločnosti. Trpezlivo čakala (viac ako polrok) a 17. septembra 2020 sa v Spišskom osvetovom stredisku v Spišskej Novej Vsi dobrovoľne zúčastnila recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. S akým výsledkom?

Stránkovanie
[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27