PK TEV

KOŽAZ za nami

29Máj

kozaz-za-nami

Branecký výcvik (Kurz ochrany života a zdravia – KOŽAZ) neobišiel ani nás, tohtoročných tretiakov (študentov III.A,III.B, Sp.A, Sp.B). Naplno sme sa venovali rôznym užitočným oblastiam života. Všetko sa to začalo pondelok ráno ukážkou kynologického klubu zboru policajtov.

Kurz ochrany života a zdravia - Sp. A, Sp. B, III. A, III. B

21Máj

kurz-ochrany-zivota-a-zdravia-sp-a-sp-b-iii-a-iii-b

Vážení študenti!

Ak by Vám náhodou v predmaturitnom týždni unikla táto dôležitá informácia, pripomíname, že v dňoch 26. 5. až 28. 5. sa bude konať povinný Kurz ochrany života a zdravia.

Program kurzu:

Gymnastky z Javorky úspešné!

06Máj

gymnastky-z-javorky-uspesne

Na okresnom kole v gymnastike v kategórii C naše dievčatá v zložení A. Makarová, K. Puškášová, V. Turčanová, V. Vikartovská(Kvarta B), E. Školníčková (Tercia A) a V. Liptáková (Príma A) nenašli premožiteľky a suverénne zvíťazili ako družstvo. Náskok pred druhým v poradí bol priepastný.

Plavecký výcvik

05Máj

plavecky-vycvik

V dňoch 8. 4. – 15.4. 2014 sa triedy Sexta A, Sexta B, II.B zúčastnili plaveckého výcviku, ktorý je súčasťou učebných osnov hodín telesnej výchovy. Cieľom plaveckého výcviku je zdokonaľovať techniky plaveckých spôsobov: kraul, znak, prsia, skoky do vody a záchrana topiacich sa.

Vo floorbale sme proste dobrí!

23Apríl

vo-floorbale-sme-proste-dobri

O tom, že športové aktivity sú našim študentom veľmi blízke, sme sa mohli presvedčiť opäť, pretože odbor školstva Úradu Košického samosprávneho kraja spolu s Centrom voľného času udelili diplom nášmu Gymnáziu za 1. miesto v regionálnom finále V. ročníka dlhodobých športových súťaží, konkrétne vo floorbale chlapcov. Tešíme sa z úspechu a chalanom ďakujeme za kvalitnú reprezentáciu školy. Srdečne blahoželáme! :)

Športová bilancia za prvý polrok

19Február

sportova-bilancia-za-prvy-polrok

Okrem odborných oblastí naši študenti nezanedbávajú ani športové aktivity. Nenechajú sa zahanbiť v kolektívnych, či individuálnych športoch ako je basketbal, bedminton, cezpoľný beh, stolný tenis alebo atletika. Náš tím už tradične úspešne reprezentoval Javorku v basketbale – chlapci získali pekné 2. miesto v žiackej kategórií obvodného kola. Škoda, že sa im v ťažkej konkurencii nepodaril získať titul, ktorý by im umožnil znovu postúpiť na Majstrovstvá Slovenskej republiky a tak nadviazať na úspechy z predchádzajúcich troch rokov, kedy obsadili jedno 1. a dve 2. miesta.

Rozpis zápasov na JFC 2014

12Február

Rozpis si môžete pozrieť v tomto súbore: Rozpis_zapasov_JFC_ 2014.pdf Prajeme veľa floorbalového šťastia :)

Lyžiarsky výcvik Tercie A

07Február

lyziarsky-vycvik-tercie-a

Sme študentmi našej školy už tretí rok a nikto z nás ten krok ešte nikdy neoľutoval. Naučili sme sa tu toho veľa, zo žiakov sa z nás stali študenti, plní vedomostí a zručností. No minulý týždeň sme v duchu starobylých Grékov posilnili aj rovnováhu medzi telom a dušou, keď sa takmer celá naša trieda zúčastnila lyžiarskeho výcviku v Levočskej doline.

Floorbalisti o krok ďalej k vytúženému cieľu!

29Január

floorbalisti-o-krok-dalej-k-vytuzenemu-cielu

Začiatkom novembra sa traja naši študenti zúčastnili víkendového sústredenia širšej slovenskej juniorskej reprezentácie vo floorbale. Sústredenia sa zúčastnilo 65 chlapcov z celého Slovenska. Cieľom týchto zrazov je postupne vybrať a sformovať 20-člennú reprezentáciu, ktorá bude Slovensko zastupovať na majstrovstvách sveta juniorov v roku 2015 vo švédskom Helsingborgu.

Čakajú nás finálové kolá majstrovstiev v basketbale

29November

cakaju-nas-finalove-kola-majstrovstiev-v-basketbale

V dňoch 26. – 27. novembra sa uskutočnili základné kolá okresných majstrovstiev v basketbale žiakov a žiačok základných škôl. V súťaži žiakov bolo prihlásených 17 a v súťaži dievčat 16 škôl. Chlapci z Javorky si v základnom kole zmerali sily s chlapcami zo Základnej školy na Levočskej ulici.

Stránkovanie
1 2 [3] 4 5